Czwartek, 22.08.2019

Grypa zbiera żniwo

  • 24.01.2019, 13:27 (aktualizacja 24.01.2019, 14:06)
  • Krzysztof Boguń
Grypa zbiera żniwo
Coraz więcej zachorowań na grypę odnotowują placówki NZOZ. W niektórych województwach szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin.

Jak dowiadujemy się od dr Marzeny Hajkowskiej z lubelskiego Farmedu sytuacja w Lublinie nie jest najgorsza. Niemniej jednak są placówki takie jak w Klinika Hematologii i Hematoonkologii Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie oraz położnictwo i patologia ciąży w SK nr 1 gdzie zastosowano zakaz odwiedzin chorych w obawie przed wirusem. Niektóre z przypadków zdiagnozowanych przez lekarzy pierwszego kontaktu wymagają hospitalizacji jak np. wobec kilkorga dzieci z niedalekiego Pliszczyna. Grypa dopada również osoby starsze szczególnie te, które się nie szczepiły przeciwko grypie. To ostatni moment, żeby się zaszczepić oczywiście tylko w przypadku kiedy pozwala na to stan zdrowia. Pamiętajmy również o częstym myciu rąk, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

W szczególny wzrost zachorowań na grypę w Polsce odnotowano w drugiej połowie stycznia - niestety tendencja jest wzrostowa.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe