Poniedziałek, 19.08.2019

Policja informuje. Krasnystaw: Kąpała się w łazience z piecykiem gazowym. Policjanci ustalają okoliczności śmierci 64-latki

  • 21.01.2019, 13:01 (aktualizacja 21.01.2019, 13:08)
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Krasnystaw: Kąpała się w łazience z piecykiem gazowym. Policjanci ustalają okoliczności śmierci 64-latki
Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 64-letniej kobiety. Jej ciało zostało znalezione w wannie, a w łazience znajdował się piecyk gazowy. Jedną z zakładanych w śledztwie hipotez jest zatrucie tlenkiem węgla.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych dyżurny krasnostawskiej komendy został powiadomiony zgonie jednej z mieszkanek Krasnegostawu. Jak ustalili policjanci, 64-letnia kobieta została znaleziona martwa w wannie, a w łazience z kolei znajdował się piecyk gazowy do podgrzewania wody.

Z uwagi na podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla rodzina kobiety przewietrzyła mieszkanie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Wykonane po tym fakcie pomiary stężenia tlenku węgla dały wynik negatywny. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają krasnostawscy policjanci wraz z prokuratorem. Jedną z zakładanych hipotez co do przyczyn śmierci jest zatrucie czadem.

Tlenek węgla to śmiertelnie niebezpieczny gaz, który jest bezbarwny i bezwonny. Człowiek nie jest w stanie go wyczuć. Pamiętajmy o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą. Ryzyko zatrucia możemy zminimalizować poprzez zainstalowanie w mieszkaniu lub domu czujników do jego wykrywania. Ponadto przypominamy, iż obiekty budowlane powinny być poddawane okresowym kontrolom stanu technicznego przewodów kominowych oraz instalacji gazowych.

  źródło; lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe