Paweł Adamowicz, WOŚP vs mowa nienawiści

  • 18.01.2019, 22:08
  • Cezary Potapczuk
20190118_lubelska_prasa_odcinek3_logo_5b0m85uuyiw44s0_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Został zasztyletowany na oczach tysięcy uczestników 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu miesięcy był obiektem zmasowanego ataku TVP i polityków "dobrej zmiany". Jeden z niezależnych dziennikarzy obliczył, że tylko w roku 2018 telewizja publiczna wyemitowała ponad 100 materiałów uderzających w prezydenta gdańska.

Nieustanny atak, pomówienia, tworzą klimat przyjazny zbrodni - to znamy z okresu międzywojnia, w takich okolicznościach zginął prezydent RP Gabriel Narutowicz. Historyk profesor Andrzej Friszke podkreśla, że porównanie zabójstwa prezydenta Gdańska z morderstwem Gabriela Narutowicza jest w pełni uzasadnione. - To prawomocne porównanie i samo się nasuwa. Tam zabójcą był artysta, krytyk, autor podręcznika do malarstwa. Tu zwykły człowiek bez dorobku. Wtedy strzały z rewolweru, teraz ciosy nożem. Ale te różnice to błahostki. Schemat jest podobny. Agresywna dehumanizująca propaganda, budowanie ciężkich politycznych oskarżeń i podatny grunt, czyli osoba zaburzona psychicznie, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Chce być wykonawcą aktu sprawiedliwości dziejowej… - argumentuje prof. Friszke. Ale rządząca większość, wspierana dzielnie przez dziennikarzy mediów publicznych wydaje się robić wszystko, by zabójstwo Pawła Adamowicza, przedstawić oczywiście jako tragiczne zdarzenie, którego sprawcą był człowiek szalony, ale w oderwaniu od politycznych i medialnych ataków wymierzonych w szanowanego powszechnie, wyrazistego samorządowca.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tyle
tyle 20.01.2019, 10:40
To co jeśli ktoś postępuje nie etycznie to nie wolno go krytykować, zabił go człowiek z zaburzeniami psychiatrycznymi, dlaczego nie było takiego klangoru kiedy człek zachłanny zabił pięć nie winnych dziewczynek w Koszalinie TU tragedia i tu tragedia a jakże inne spojrzenie na to co się stało

Pozostałe