Poniedziałek, 19.08.2019

Żałoba narodowa w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza

  • 16.01.2019, 11:59
  • Krzysztof Boguń
Żałoba narodowa w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza
Prezydent Andrzej Duda ogłosił na 19 stycznia dzień żałoby narodowej, którym upamiętniona zostanie tragiczna śmierć prezydenta Gdańska.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich ogłosił żałobę na terenie województwa pomorskiego, która potrwa do dnia pogrzebu, czyli do 19 stycznia. W Warszawie prezydent Trzaskowski zaapelował o wstrzymanie si.ę w tym czasie od imprez kulturalnych, podobnie jest w innych miastach Polski. Lublin także łączy się z Gdańskiem. Lubelska Arena w poniedziałek była podświetlona kolorami flagi Gdańska. W Ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną, a na Placu Łokietka o 18.00 odbyła się demonstracja przeciwko przemocy.  Redakcja Lubelskiej.tv całym sercem jest z Gdańskiem, rodziną i wszystkimi, których ta tragiczna śmierć poruszyła.

Barbarzyńskiego zamachu na życie prezydenta Gdańska dokonał w trakcie 27 Finału WOŚP 27 - letni Stefan W. skazany w przeszłości za napady z bronią w ręku. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Po zmianie kwalifikacji czynu grozi mu minimum 12 lat więzienia.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe