Poniedziałek, 19.08.2019

Magiczna Latarnia - Klub Małego Kinomana *

  • 15.01.2019, 14:43
  • Krzysztof Boguń
Magiczna Latarnia - Klub Małego Kinomana *
Rok 2019 oznacza, że Magiczna Latarnia jest już w Lublinie od 6 lat. Mali kinomani obejrzeli wiele wspaniałych filmów, śmiali się i płakali razem, poznając przy tym kinowe arkana. Dlatego z wielką przyjemnością Warsztaty Kultury w Lublinie ponownie otwierają nabór do tego szczególnego klubu filmowego, który łączy dzieciaki w wielu krajach na świecie.

Tegoroczna edycja przynosi tak ciekawe propozycje jak: przepiękna animacja czeskiego mistrza Karela Zemana, Fantastyczna Podróż w reżyserii Richarda Fleischera (czyli klasyk kina Sci-Fi z lat 60.), animowany kryminał dla dzieci Kot w Paryżu czy jedna z najlepszych produkcji studia Pixar W głowie się nie mieści.

Projekt odpowiada na potrzeby edukacji audiowizualnej bardzo młodego widza, będąc jednocześnie wspaniałą rozrywką. Program Klubu Magicznej Latarni dostarcza najmłodszym narzędzi, dzięki którym łatwiej zrozumieć oglądane obrazy. Młodzi filmoznawcy uczą się, jak odbierać sztukę audiowizualną, dzięki czemu mogą stać się również aktywnymi i świadomymi twórcami takich przekazów.

Każdy pokaz poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które dodatkowo wprowadza w temat prezentowanego filmu.

 

Kiedy: Magiczna Latarnia startuje 24 lutego i kończy się 8 grudnia. Seanse odbywają się raz w miesiącu z przerwą wakacyjną. Dokładny harmonogram dostępny jest na stronie warsztatykultury.pl

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro

Zapisy: Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie warsztatykultury.pl do 21 stycznia włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc.

fot. Ignac Tokarczyk

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe