O znikających łóżkach szpitalnych i o tym jak marszałek unijną kasę ocalił - czyli podsumowanie tygodnia

  • 11.01.2019, 20:34
  • Cezary Potapczuk
20190111_lubelska_prasa_odcinek2_5b0m85uuyiw44s0_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Marszałek województwa Jarosław Stawiarski oznajmił z dumą, że dzięki zmianie warty w samorządzie i staraniom urzędników pracujących pod jego kierownictwem lubelskie nie straci unijnych pieniędzy przeznaczonych na rozwój. Tymczasem ratusz mówi dość. Spółka Arkady zapłaci więc cztery miniony złotych kary za to, że podziemny parking pomiędzy Świętoduską, a Lubartowską pozostał jedynie inwestycją na papierze. Te sprawy zdominowały publiczną debatę w mijającym tygodniu. Te i inne wydarzenia z ostatnich dni komentują w naszym studiu Marek Skowronek redaktor naczelny Radia Centrum i Grzegorz Jankowski z portalu Kraśnik 24.

To, że unijne pieniądze nie przepadną to dobrze. Rodzi się jednak pytanie ile w tym zasługi marszałka Stawiarskiego i jego ludzi, a ile poprzedników, czyli marszałka Sosnowskiego i kierowanej przez niego ekipy PO - PSL. Zagrożenie cofnięciem wsparcia było motywem przewodnim kampanii samorządowej PiS. Rządząca wówczas większość uspokajała, że takiego niebezpieczeństwa nie ma. Strony pozostały przy swoim. A może po prostu, dzisiaj, PiS dokończył to co zaczęli poprzednicy. W efekcie i jedni i drudzy mają swoje zasługi. Było by dobrze gdyby panowała taka zgoda - to opinia naszych gości. Zaś jeśli chodzi o szpitalne łóżka i to, że ich ubywa... miało być więcej pielęgniarek, ale na ich zatrudnienie nie ma pieniędzy. Dlatego dyrektorzy szpitali zdecydowali się na taki krok, ale chyba nie takie były zamysły ministerstwa zdrowia.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe