Czwartek, 27.06.2019

„Bliżej Żłóbka” na Poczekajce

  • 11.01.2019, 16:18 (aktualizacja 11.01.2019, 16:20)
  • Redakcja
„Bliżej Żłóbka” na Poczekajce
13.01.2019 Zapraszamy na XXVI Koncert Noworoczny - w ramach projektu: Miasto kultury VIII Edycja Koncertów „BLIŻEJ ŻŁÓBKA”.

Wystąpi Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej i Zespół Instrumentalny Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego. Wokalne partie solowe wykona Natalia Wilk. W programie znajdą się najpiękniejsze kolędy polskie oraz piosenki świąteczne ze światowej  literatury muzycznej we współczesnych aranżacjach p. Marka Stefankiewicza. Całość pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk.

Wydarzenie  odbędzie się w niedzielę  13 stycznia  o godzinie 19.15 w kościele na Poczekajce  (Al. Kraśnicka 76, Lublin).

20.01.2019

Zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek z Polski i ze świata  - w ramach projektu: Miasto kultury VIII Edycja Koncertów „BLIŻEJ ŻŁÓBKA”.

Wystąpi Męski Zespół Wokalny KAIROS pod dyrekcją Borysa Somerschafa.

Program Koncertu Kolęd i Pastorałek z Polski i ze świata pokazuje bogactwo zarówno polskiej tradycji Bożonarodzeniowej, jak i innych krajów Europy Wschodniej, Zachodniej oraz Północnej. W koncercie zabrzmią znane słuchaczom polskie kolędy (np. Przybieżeli do Betlejem pasterze, Gdy się Chrystus rodzi, Cicha noc i in.) oraz rzewne ukraińskie koliadki, a także mało znane śpiewy bożonarodzeniowe z Finlandii, Norwegii oraz Francji. Formuła koncertu przewiduje zachęcanie publiczności do udziału we wspólnym śpiewaniu.


Wydarzenie  odbędzie się w niedzielę  20 stycznia  o godzinie 19.15 w kościele na Poczekajce  (Al. Kraśnicka 76, Lublin).

Wydarzenia są realizowane w ramach projektu Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin.  

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe