Ulicami Lublina przeszedł Orszak Trzech Króli

  • 08.01.2019, 15:38
  • Dominika Polonis
20190108_orszak_trzech_kroli_5b0m85uuyiw44s0_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Było kolorowo, muzycznie i tłoczno – po raz ósmy ulicami Lublina przeszedł orszak Trzech Króli. W tym roku, wzorem tradycji z pierwszej jego edycji wyruszył spod miejskiej szopki i w korowodzie dotarł do kościoła archikatedralnego. W rolę Kacpra, Melchiora i Baltazara wcielił się Syryjczyk mieszkający z rodziną w Lublinie i dwaj doktoranci – księża katoliccy studiujący na KUL i pochodzący z Indonezji oraz z Nigerii.

Orszak obfitował w liczne nowości. Przy kościele Świętego Ducha umiejscowiono kadzielnicę wykonaną przez uczniów szkoły plastycznej z Lublina. Natomiast na placu przed katedrą czekał czwarty król. Był on symbolem wszystkich tych, którzy w swoim życiu nawrócili się w późnym wieku.
Nie tylko w Lublinie przeszedł Orszak Trzech Króli - także w regionie w największych miastach tłumy wiernych uczestniczyły w uroczystych procesjach. W 2019 roku korowód przeszedł w 752 miejscowościach w całym kraju i w 22 poza Polską.

Dominika Polonis

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe