Lubelska prasa - opinie, komentarze dziennikarzy mediów lokalnych

  • 07.01.2019, 21:53 (aktualizacja 08.01.2019, 09:54)
  • Cezary Potapczuk
20190107_lubelska_prasa_odcinek1_5b0m85uuyiw44s0_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lubelska prasa - to nowy program Lubelskiej TV. Goście programu komentują wydarzenia ostatniego tygodnia. Pierwsze wydanie poświęciliśmy jednak podsumowaniu minionego 2018 roku.

Najważniejszym wydarzeniem, były wybory samorządowe i zmiana układu sił w Sejmiku Wojewódzkim. W samym Lublinie stan posiadania zwiększyła PO i jej koalicjanci. Do sporych niespodzianek doszło w kilku miastach województwa. Rok 2018 to także medialna aktywność wojewody lubelskiego. Głośne, nie tylko w Polsce stały się jego wypowiedzi dotyczące obchodów rocznicy mordu w Sahryniu i Parady Równości w Lublinie. W Sahryniu, Ukraińcy, na czele z prezydentem Petro Poroszenką uczcili pamięć pomordowanych przez AK ponad 600 rodaków. Prezes Towarzystwa Ukraińskiego w Lublinie Grzegorz Kuprianowicz określił dramatyczne wydarzenia mianem ludobójstwa. To nie spodobało się wojewodzie, który złożył do prokuratury doniesienie na prezesa Kuprianowicza. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa w słowach wypowiedzianych nad mogiłami w Sahryniu i sprawę umorzyła. Rok miniony to także kolejna odsłona dramatu stadniny w Janowie. Kiedyś chluba Polski, dzisiaj bankrut.

Te i inne wydarzenia komentowali Marek Skowronek Redaktor Naczelny Radia Centrum i Redaktor Piotr Kozłowski - Gazeta Wyborcza w Lublinie.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pg
pg 25.04.2019, 19:18
Proszę udostępnij moją prośbę na swoim fanpage/tablicy/blogu lub w innych grupach
czy fanpejdżach oraz forach internetowych.

Jeśli posiadasz stronę umieść na niej baner z bezpośrednim linkiem do mojej zbiórki na siepomaga.

Powiedz o mnie znajomym. Udostępnij post. Udostępniaj gdzie możesz!

https://www.siepomaga.pl/piotr…

Pozostałe