Poniedziałek, 24.06.2019

Asset Management – specjalistyczne podejście do inwestowania *

  • 03.01.2019, 12:39
  • Krzysztof Boguń
Asset Management – specjalistyczne podejście do inwestowania *
Niewiele działających w Polsce firm może się pochwalić usługą asset managment w pełnym znaczeniu tego słowa. Wiele przedsiębiorstw z branży zarządzania aktywami oraz innych podmiotów na rynku nie oferuje pełnej palety usług asset management. Powodem jest brak odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów oraz niewielki procent uczestników polskiego rynku zainteresowanych tą usługą.

Po pierwsze - staranność

To błąd. Usługa asset management to dla klienta najlepsza i najprostsza droga do osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków. Usługa polega na zarządzaniu aktywami finansowymi zarówno klientów instytucjonalnych, jak również indywidualnych. Pieniądze są inwestowane w starannie wyselekcjonowane, sprawdzone i wpisane w światowe trendy inwestycyjne instrumenty.

Po drugie - doświadczenie

To właśnie dlatego tak mało podmiotów decyduje się oferować swoim klientom asset management. By efektownie zarządzać portfelem aktywów finansowych klienta potrzebne jest bogate doświadczenie, ponadprzeciętna wiedza i doskonała znajomość światowych rynków finansowych. Usługa musi być również wsparta najlepszej jakości analizą notowań giełdowych ze wszystkich rynków.

Po trzecie – kwalifikacje

Usługa asset management nie jest dedykowana każdemu klientowi. Z reguły firmy zarządzania aktywami ustanawiają minimalny limit na poziomie 1 mln zł, choć można też znaleźć takie, które nieco obniżają wysokość tego progu. Klient usługi asset management powierza swoje środki wysoko wykwalifikowanym specjalistom, ale oczywiście ma prawo do rozliczania ich pracy na podstawie wyników inwestycyjnych. Klienci, którzy są gotowi podjąć większe ryzyko mogą inwestować w strategie akcyjne, co jest związane z większym ryzykiem, ale też nadzieją na wyższe zyski. Bardziej ostrożni, których celem jest ochrona kapitału, mogą wybrać bardziej konserwatywne, ostrożniejsze formy inwestowania. Z reguły jednak klienci wybierają połączenie tych dwóch możliwości.

Po czwarte – liczy się stopa zwrotu

Jakie są największe zalety opisywanej usługi? Przede wszystkim, co powinno być najważniejsze dla wszystkich inwestorów, możliwość osiągnięcia wyższej stopy zwrotu niż w zwykłych inwestycjach. Warto pamiętać również, że dzięki usłudze asset management możemy obniżyć koszty zarządzania aktywami – będą one niższe niż gdy będziemy inwestować pieniądze w kilku funduszach. Dodatkowo usługa może trwać dokładnie tyle, ile życzy sobie klient – nie ma żadnych ram czasowych. Środki można dowolnie wpłacać i wypłacać, a klient może też korzystać z pewnych przywilejów podatkowych i pomocy firmy zajmującej się zarządzaniem aktywami.

* Artykuł Sponsorowany

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe