Wystawa "Twarze ZAIKS-u" w Centrum Spotkania Kultur

  • 20.12.2018, 18:17
  • Dominika Polonis
20181220_twarze_zaiksu_5b0m85uuyiw44s0_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z okazji setnej rocznicy powstania Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie można zobaczyć wystawę portretów zatytułowaną „Twarze ZAiKS-u”.

Prezentuje ona twórców związanych z tym Stowarzyszeniem. Autorami zdjęć są członkowie Sekcji Autorów Dzieł Fotograficznych ZAiKS-u.Głównym założeniem jest jednak dobry portret twórców – wnikliwe ujęcia, przemyślane aranżacje, ale i twarze łapane na gorąco, w biegu, stanowiące część zapisu sytuacji. Artyści do wykonania prac korzystali z tradycyjnego sprzętu - lustrzanek cyfrowych, choć posługiwali się również aparatami typowymi dla studiów portretowych. Wśród autorów eksponowanych w Centrum Spotkania Kultur są zarówno wybitni portreciści, jak i uznani fotograficy reprezentujący różne dziedziny fotografii: Jacek Barcz, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Druszcz, Zbigniew Furman.

Dominika Polonis

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe