Wyłączą kolejne światła w mieście. Będzie chaos?

  • 14.08.2015, 14:11
  • Dominik Masierak
przebudowa świateł
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lubelscy kierowcy od poniedziałku mogą spodziewać się dużych utrudnień w samym centrum miasta. W rejonie dworca autobusowego wyłączona zostanie bowiem sygnalizacja świetlna.

Dodatkowo piesi nie będą mogli liczyć na pomoc sygnalizacji na przejściu znajdującym się na wysokości Placu Zamkowego.

By uniknąć chaosu na czas prac ruch na skrzyżowaniu będzie sterowany ręcznie.

Takie samo rozwiązanie zastosowano na skrzyżowaniu Alei Kraśnickiej z Nałęczowską i Głęboką. Tam jednak zdarzały się sytuację, gdy ruchem nikt nie sterował i na skrzyżowaniu panował istny chaos. Teraz gdy ruchem steruje policja jest nieco lepiej ,ale w tamtym rejonie miasta tworzą się ogromne korki. Podobnie będzie zapewne także w przypadku Alei Solidarności, ale kierowcy nie mają innego wyjścia jak tylko uzbroić się w cierpliwość. Prace doprowadzić mają do powstania systemu tzw. Zielonej fali, która znacznie ułatwi poruszanie się po mieście i ograniczy korki. System ma ruszyć jeszcze w tym roku. 

Dominik Masierak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe