Czwartek, 17.01.2019

Czy oszczędzamy kupując ubezpieczenie w pakiecie? *

  • 6.12.2018, 13:25
  • Krzysztof Boguń
Czy oszczędzamy kupując ubezpieczenie w pakiecie? *
Kupowanie produktów i usług w pakiecie często pozwala na uzyskanie korzystniejszej ceny niż kupno tylko jednego produktu. Nie inaczej jest w przypadku polis komunikacyjnych dla kierowców, więc jeśli potrzebujesz jakiegoś innego ubezpieczenia poza obowiązkowym OC, kup je razem w pakiecie.

Warianty pakietów ubezpieczeniowych

Podstawą pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych prawie zawsze jest OC – to do niego dobieramy kolejne polisy w zależności od potrzeb. Oczywiście wynika to z faktu, że OC jest obowiązkowe i w przeciwieństwie do innych ubezpieczeń dla kierowców trzeba je kupować co roku. OC może występować w pakiecie z dowolnymi polisami, np. z samym AC bądź z AC i assistance jednocześnie; z samym assistance; z assistance i NNW; z NNW i AC itd. W grę wchodzą wszelkie możliwe kombinacje, choć trzeba przyznać, że NNW i assistance to raczej dodatki, podczas gdy kierowcy największą wagę przywiązują do autocasco. I słusznie.

O ile bowiem warunki OC są niezmienne dla każdego samochodu, a assistance i NNW mają mocno okrojony zakres ochrony, o tyle w ramach pakietu ubezpieczeniowego poza ceną OC właśnie autocasco staje się swego rodzaju języczkiem u wagi. Kupując pakiet, trzeba więc wybrać odpowiednie AC z dopasowanym do siebie zakresem ochrony, a także możliwie tanie OC. W przypadku dobrania assistance i NNW oczywiście również należy się im przyjrzeć, ale te polisy nie wpływają w dużym stopniu ani na cenę, ani na zakres ochrony ubezpieczeniowej gwarantowanej przez cały pakiet.

W pakiecie taniej

Zaletą kupna pakietu ubezpieczeń jest nie tylko szeroka ochrona ubezpieczeniowa, ale również korzystna cena. Sumując wszystkie polisy w pakiecie, zapłacisz za nie mniej, niż gdybyś kupował każdą z nich pojedynczo. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl w wybranej firmie, następnie oblicz cenę OC w tym samym towarzystwie i dodaj do siebie otrzymane kwoty, po czym wylicz cenę pakietu obejmującego te dwie polisy. Szybko się przekonasz, że pakiet jest tańszy o 10-20%, co w praktyce oznacza oszczędność nawet kilkuset zł.

Jeżeli więc zamierzasz kupić więcej ubezpieczeń niż tylko obowiązkowe OC, najkorzystniej będzie wziąć je w pakiecie. Problemem może być natomiast to, że nie będzie Ci pasował zakres autocasco bądź innego nieobowiązkowego ubezpieczenia oferowanego razem z tanim OC. W takiej sytuacji można albo się pogodzić z nie do końca satysfakcjonującym AC i oszczędzić pieniądze, albo osobno kupić OC i w stu procentach dopasowane autocasco, płacąc więcej. Więcej o ubezpieczeniu OC poczytasz na stronie kalkulator-oc-ac.auto.pl.

* Artykuł Sponsorowany

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe