Sobota, 16.02.2019

Lubelski Rower Miejski – zakończenie sezonu *

 • 29.11.2018, 12:54 (aktualizacja 30.11.2018 11:31)
 • Krzysztof Boguń
Lubelski Rower Miejski – zakończenie sezonu *
W piątek ostatni dzień w tym roku będzie można wypożyczyć rowery miejskie w Lublinie i Świdniku. Za nami udany sezon – rowery wypożyczono 745 tysięcy razy. To drugi najlepszy wynik w historii Lubelskiego Roweru Miejskiego.

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY KOMUNIKAT PRASOWY:

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

" O północy z piątku na sobotę zostanie wyłączona możliwość wypożyczania rowerów. Potem rozpocznie się zwożenie rowerów do magazynu, gdzie przejdą serwis i będą czekać na wiosnę i rozpoczęcie sezonu.

Cieszę się, że piąty już sezon roweru miejskiego kończy się tak dobrym - drugim w historii - wynikiem frekwencyjnym. To pokazuje, że mieszkańcy coraz chętniej sięgają po ten środek transportu, ale chcemy, żeby rower publiczny był jeszcze bardziej popularny i w przyszłości przekroczył milion wypożyczeń w ciągu sezonu” – mówi prezydent Krzysztof Żuk.

W tym roku w związku z dużą popularnością systemu oraz dobrą pogodą na przełomie października i listopada podjęto decyzję o wydłużeniu sezonu na cały listopad. W sumie przez cały sezon z Lubelskiego Roweru Miejskiego skorzystano 745 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się po raz pierwszy ponad 18 tysięcy użytkowników, łącznie jest ich już ponad 90 tysięcy. System został również rozbudowany o kolejne stacje sponsorskie.

Lubelski Rower Miejski rośnie, rośnie też zainteresowanie mieszkańców tą formą komunikacji. W tym sezonie odnotowaliśmy o 25% wypożyczeń więcej, niż przed rokiem. Rower jest doskonałym uzupełnieniem komunikacji publicznej na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. W nowoczesnych miastach coraz trudniej wyobrazić sobie transport bez roweru” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego.

W tym roku najwięcej wypożyczeń było w maju – ponad 136 tysięcy. Najlepszym dniem był wtorek, 8 maja. Jednego dnia rowery wypożyczono wtedy niemal 6 tysięcy razy. Średni czas jednego wypożyczenia Lubelskiego Roweru Miejskiego wynosił w tym roku 16 minut i 2 sekundy.


 

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń 2018:

 1. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

 2. ul. Zamojska / Stary most

 3. Lublin Plaza

 4. ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka

 5. ul. Krakowskie Przedmieście / ul. Krótka

Najpopularniejsze trasy:

 1. Lublin Plaza do ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

 2. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska do ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów

 3. ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów do ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

 4. ul. Zana / Policja do ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

 5. ul. Zamojska / Stary most do Tarasy Zamkowe

Lubelski Rower Miejski to największy system rowerowy we wschodniej Polsce. Składa się z 97 stacji i ponad 950 rowerów. "

* Komunikat Partnera

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe