Jak wyposażyć warsztat? *

  • 29.11.2018, 12:44
  • Krzysztof Boguń
Jak wyposażyć warsztat? *
W warsztatach można nie tylko naprawiać, czy też udoskonalać samochody, ale to także znakomite miejsce, w którym można naprawić, czy nawet stworzyć różne produkty i przedmioty codziennego użytku. Jednak, aby możliwe było jego prawidłowe funkcjonowanie, konieczne jest jego wcześniejsze wyposażenie. Sprawdź zatem jakie przedmioty, narzędzia, czy meble koniecznie muszą znaleźć się w warsztacie.

Gdzie zakupić wyposażenie do warsztatu?

Wybierając producenta, czy konkretnie sklep, w którym dokonamy zakupów wyposażenia niezbędnego w warsztacie samochodowym, koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze na to, czy asortyment jest na tyle szeroki, że możliwe staje się dokonanie zakupu w jednym miejscu wszystkich lub większości potrzebnych przedmiotów. Poza tym ważne staje się też zwrócenie uwagi na jakość i cenę oferowaną przez producenta. Trzeba pamiętać, że zbyt niska cena zawsze będzie oznaczać nieakceptowalną jakość, która przy częstym użytkowaniu będzie wiązać się z częstymi usterkami i awariami. Dobrym rozwiązaniem będzie wybieranie sprawdzonych miejsc, a jednym z nich jest na pewno firma https://www.eci.com.pl/.

Wyposażenie warsztatu samochodowego

Warto zaznaczyć, że poszczególne elementy wyposażenia warsztatu mogą idealnie nadać się zarówno w prywatnym i przydomowym warsztacie samochodowym, jak i w małej firmie zajmującej się naprawą samochodów z wąskim zakresem specjalizacji.

Podnośniki samochodowe

Minimum to oczywiście jeden podnośnik, które skierowany jest do samochodu osobowego. Jednak w przypadku firmy, warto zaopatrzyć się w dwa modele. Poza tym dobrym pomysłem, ze względu na panujące obecnie trendy, jest zakupienie także podnośników motocykli oraz quadów.

Szafki warsztatowe

W tym przypadku warto zakupić szafki, które posiadają kółka, dzięki czemu w razie potrzeby zawsze można je łatwo przemieścić. Przydatne będą również mniejsze szafki na kółkach, w których będą umieszczone narzędzia i zamiast podchodzić po każde osobno, wystarczy, że podjedzie się szafką do naprawianego samochodu i wyciągnie to, co będzie potrzebne.

Podstawowe narzędzia

Przydatny na pewno będzie kompresor oraz spawarka. Często klienci miewają problemy z akumulatorami, dlatego prostownik do tych sprzętów może niejednokrotnie się przydać. Poza tym w warsztatach nie może zabraknąć tych najbardziej oczywistych narzędzi, jak np. wszystkich rodzajów kluczy, gwoździ, młotków, ale też takich sprzętów, jak wiertarki (np. magnetyczne, czy kolumnowe).

Bądź przezorny

Przy prowadzeniu profesjonalnego warsztatu powinniśmy wziąć pod uwagę różne sytuacje. Jedną z nich mogą być zaniki lub całkowity brak zasilania elektrycznego. Dlatego tak ważne będzie wcześniejsze zaopatrzenie się w agregat prądotwórczy

Podnieś swój komfort pracy

Niezależnie od tego, czy zatrudniamy pracowników, czy też sami pracujemy w warsztacie, powinniśmy zrobić wszystko, aby praca była nie tylko bezpieczna, ale też komfortowa. W tym celu warto zakupić także leżanki warsztatowe, dzięki którym podniesiona zostanie jakość wykonywanej pracy.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Twister
Twister 28.12.2018, 11:42
Różnego rodzaju szafki rzeczywiście okazać się mogą całkiem przydatne w zdecydowanej większości takich miejsc pracy. Dobrym sklepem jest Skladuj24.pl - kupić tam można przeróżne rzeczy, które doskonale sprawdzą się w firmie.

Pozostałe