Sobota, 16.02.2019

Policja ostrzega. Łęczna: Pożar od świeczki

  • 26.11.2018, 13:51
  • Krzysztof Boguń
Policja ostrzega. Łęczna: Pożar od świeczki
W niedzielę wieczorem doszło do pożaru w jednym z mieszkań 4-piętrowego bloku na ul. Bogdanowicza w Łęcznej. Wszystko zaczęło się od zapalonej świeczki. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Do szpitala trafiło 10 osób z objawami podtrucia dymem.

Około godz. 19:00 oficer dyżurny otrzymał informację o pożarze na ul. Bogdanowicza w Łęcznej. W akcji ratunkowej brało udział kilka zastępów straży pożarnej, patrole policji oraz pogotowie ratunkowe. Mieszkańcy bloku, w którym doszło do zdarzenia zostali ewakuowani.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

    Według wstępnych ustaleń przyczyną zaprószenia ognia było pozostawienie zapalonej świeczki, od której zajęła się firanka i zasłony. Jak oświadczyła rozpytywana właścicielka mieszkania, w którym doszło do pożaru, wyszła ona na chwilę do innego pokoju celem przygotowania posiłku. Gdy poczuła woń dymu i zobaczyła płonący słupek głośnika, na którym wcześniej pozostawiła zapaloną świeczkę.

   W sumie poszkodowanych zostało dziesięć osób (4 osoby dorosłe i 6 dzieci), które trafiły do szpitala z objawami podtrucia dymem i na obserwację. Ewakuowanym osobom został zorganizowany nocleg zastępczy w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

   Dziś Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Batory podjął decyzję o udostępnieniu mieszkań mieszkańcom w ewakuowanej klatce. Mieszkanie gdzie został zainicjowany pożar zostało zabezpieczone do czasu wykonania czynności procesowych.

 

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe