Sobota, 16.02.2019

Policja ostrzega. Zamość: Pędził z prędkością ponad 150 km/h w zabudowanym

  • 26.11.2018, 13:43
  • Krzysztof Boguń
Policja ostrzega. Zamość: Pędził z prędkością ponad 150 km/h w zabudowanym
31-latek z gm. Skierbieszów przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 100 km/h. Policyjny radar wskazał, że na liczniku pirata było ponad 150 km/h. Za brawurową jazdę mężczyzna otrzymał mandat, punkty karne i na co najmniej trzy miesiące pożegnał się z uprawnieniami.

Jak podaje lubelska policja: " Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 31-latek z gminy Skierbieszów, który łamiąc przepisy mówiące o ograniczeniu prędkości jazdy na obszarze zabudowanym w niedzielne popołudnie w Sitańcu kierował pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Policyjny miernik prędkości wykazał, że pirat drogowy pędził z prędkością 151 km/h. Za swoje niezgodne z prawem i lekkomyślne postępowanie otrzymał mandat i odpowiednią liczbę punktów karnych. Mundurowi kierującemu zatrzymali również uprawnienia do kierowania pojazdami, a starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres najbliższych trzech miesięcy.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą. Jazda z nadmierną prędkością niedostosowana do panujących warunków oraz niezgodna z obowiązującymi przepisami może być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Siadając za kierownicę pamiętajmy, że nasze zachowanie na drodze ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe