Nowy prezes PZL Świdnik *

  • 16.11.2018, 11:46
  • Krzysztof Boguń
Nowy prezes PZL Świdnik *
Wczoraj t.j. 15.11 bm. Grupa Leonardo wyznaczyła Beatę Stelmach, dotychczasową Wiceprezes Zarządu Leonardo Helicopters Polska, na stanowisko nowego Prezesa Zarządu zakładów PZL-Świdnik, będących częścią pionu Leonardo Helicopters od roku 2010.

Pani Stelmach zastąpi Mieczysława Majewskiego, który ogłosił wycofanie się ze Spółki po udzieleniu wsparcia pani prezes we wdrażaniu w nowe obowiązki. Gian Piero Cutillo, Dyrektor Zarządzający pionu Leonardo Helicopters, powiedział: „Z radością witamy panią Beatę w zespole Leonardo w Polsce. Jej głęboka znajomość polskiego krajobrazu przemysłowego oraz wizja sprawią, że zakłady PZL-Świdnik będą nadal odgrywać znaczącą rolę w polskim przemyśle obronnym jako preferowany partner rządu oraz zasadniczy element sieci grupy Leonardo. Jej zaangażowanie, wraz z otwarciem biura korporacyjnego Leonardo Polska, stanowi część strategii grupy Leonardo mającej na celu umocnienie swojej obecności w tym ważnym kraju. Jednocześnie chcę podziękować panu Mieczysławowi za to jak silnym i godnym zaufania prezesem był przez ostatnie lata”.

Beata Stelmach stwierdziła: “Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody na czele firmy, będącej tak ważnym graczem w przemyśle polskim. W Polsce zakłady PZL-Świdnik to partner strategiczny polskich sił zbrojnych charakteryzujący się technologiczną doskonałością dzięki wykwalifikowanej i oddanej swojej pracy kadrze oraz zapleczu globalnej spółki, jaką jest Leonardo. Z radością będę współpracować z tą spółką tak, aby Polska odniosła jak największe korzyści z posiadania tak znakomitego krajowego czempiona.”

Pani Stelmach posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe obejmujące rynki kapitałowe, politykę oraz przemysł.

Zakłady PZL-Świdnik, będące częścią pionu Leonardo Helicopters od roku 2010, to jedyny polski producent śmigłowców, wytwarzający wiropłaty od ponad 60 lat. Do dzisiaj spółka wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 maszyn do więcej niż 40 krajów na całym świecie. Dzięki zakładom PZL-Świdnik, Polska jest jednym z 5 krajów europejskich mających zdolność do samodzielnego projektowania, produkowania, rozwoju oraz wsparcia śmigłowców. Zakłady zatrudniają prawie 3000 osób, w tym 650 inżynierów i współpracują z prawie 1000 polskich firm.

* Artykuł Partnera

 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe