22 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca - konferencja prasowa

  • 08.11.2018, 12:28
  • Dominika Polonis
20181108_konferencja_o_festiwalu_tanca.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
22 edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się Lublinie w dn. 16-25 listopada. Myślą przewodnią programu festiwalu w latach 2016-2018 jest ukazanie niezwykłego bogactwa i różnorodności zjawisk tanecznych, zarówno różnic, jak i cech wspólnych, a także dialogu pomiędzy często skrajnymi fenomenami. Wśród zaproszonych do udziału w tegorocznej edycji są znakomici tancerze, choreografowie, pedagodzy i znawcy tańca z Polski i całego świata.

    W tym roku dokładniej przyjrzymy się amerykańskiej scenie tanecznej. Wśród jej przedstawicieli znajdą się m.in. Colleen Thomas (USA), kompania <figdet> (USA), Wojciech Mochniej (PL/Kanada). Pojawią się także choreografowie związani z siecią tańca Aerowaves: Linda Hayford - Inside Out (Francja), Fouad Boussouf - Compagnie Massala (Francja) i Núria Guiu Sagarra (Hiszpania). Nie zabraknie także młodych laureatów konkursów choreograficznych i najbardziej obiecujących studentów wydziałów tańca z Polski oraz gości zza wschodniej granicy: Białorusi i Ukrainy. 
    Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji festiwalu będą wybitni artyści z USA: Ailey II i Alonzo King LINES Ballet. Dzięki współpracy Lubelskiego Teatru Tańca, Centrum Kultury w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zostaną zaprezentowane ich najnowsze spektakle, jak również repertuar dzięki któremu ci artyści weszli do światowego kanonu tańca współczesnego – w tym legendarne „Revelations” Alvina Aileya. Wśród wydarzeń festiwalowych znajdą się także warsztaty tańca i choreografii, warsztaty pisania o tańcu oraz projekcje filmowe. 
 

szczegóły: mstt.pl, ck.lublin.pl
 

Dominika Polonis

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe