Awantura, Policja, obdukcja – tak kończy się kampania wyborcza w Kraśniku.

  • 01.11.2018, 08:36 (aktualizacja 01.11.2018, 09:35)
  • Jacek Michalczyk
20181031.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwie konferencje prasowe w jednym miejscu niemal w tym samym czasie. Miało być łagodnie, a skończyło się interwencją Policji.

Wojciech Wilk kandydat na fotel burmistrza w Kraśniku o godz. 13:15 podczas briefingu prasowego zaapelował do swojego kontrkandydata Kazimierza Chomy o merytoryczną i nieagresywną końcówkę kampanii. Po godz. 14:00 Michał Mulawa, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego wraz z radnymi Markiem Wojciechowskim i Leszkiem Kowalskim chcieli spotkać się na prywatnym terenie przed biurem poselskim z zaproszonymi przez siebie dziennikarzami. Właściciel terenu - Piotr Gurba, na którym znajduje się budynek w którym jest biuro posła Wilka nie zgodził się na wjazd radnych na jego teren i zorganizowanie na nim konferencji. Jak twierdzi Gurba podczas wjazdu na jego teren został potrącony przez samochód, którym jechali radni. Wezwał Policję, która przesłuchała świadków. Na filmie widać jak kierowca ruszając autem, lusterkiem potrącił Piotra Gurbę. 

Radni Sejmiku do Kraśnika przyjechali z listem otwartym od mieszkańców w którym często pojawia się wątek byłego burmistrza Piotra Czubińskiego, mieszkańcy chcą aby Wilk "odciął się od przestępczej działalności i przeprosił mieszkańców Kraśnika" 

- Jako radni województwa lubelskiego z partii która wygrała wybory do sejmiku nie wyobrażamy sobie współpracy z panem Wojciechem Wilkiem. My nawet nie wiemy kim on tak naprawdę jest. Pan Wilk chowa się za komitetem Porozumienie i Rozwój a tak naprawdę chyba totalna awantura i niewykorzystane szanse. Wzywamy go, żeby pokazał jaki komitet i jaką partię reprezentuje. Czyli jak państwo doskonale wiedzą partię Platforma Obywatelska. Pan Wojciech Wilk powinien  się z tego rozliczyć jak był wiceburmistrzem Kraśnika i tego do jakiego stanu jego partia doprowadziła nasz region - mówił radny Marek Wojciechowski.

W liście pojawia się także informacja, że Wilk "starał się ściągnąć do Kraśnika co najmniej 50-osobową grupę uchodźców".

 

Po konferencji radni udali się do biura Wojciecha Wilka. 

 

 

Jacek Michalczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ramzes
Ramzes 01.11.2018, 14:40
Bałem się że nie przeżyje tego potrącenia ale na szczęście papiery ze szpitala mówią że miał bardzo dużo szczęścia ;D
Olala
Olala 01.11.2018, 14:07
Wsztyd! Wladza PiS jest zdolna do wszystkiego
yutub
yutub 01.11.2018, 14:01
Mulawa i Wojciechowski Co oni za Kraśniczanie są? Choma ich napuścił
Ewa
Ewa 01.11.2018, 12:42
Takie metody na wygranie wyborów stosuje PIS. Paszkwile ,potrącenia ,oskarżanie kandydatów o ordynarne zachowanie.
Przez czas kampanii wyborczej trafiali sie różni ludzie na mojej drodze ale to właśnie kandydatom z PIS brak kultury .Ich tupet,brak morale i kręgosłupów moralnych widzimy .
WSTYD
Jan
Jan 01.11.2018, 09:43
skoro TV pokazuje materiały- dlaczego nie pokazuje wszystkiego? nie pokazuje ani listu do mieszkańców ani odpowiedzi UM do pana Wilka na kwestie imigrantów ?

Pozostałe