Czwartek, 17.01.2019

Najtańsze przelewy zagraniczne

  • 31.10.2018, 13:37
  • Krzysztof Boguń
Najtańsze przelewy zagraniczne
Chcąc przesłać pieniądze w walucie za granicę możemy zapłacić nawet kilkaset złotych opłaty bankowej. Wszystko oczywiście zależy od formy przelewu, OUR, SHA, SEPA czy SWIFT, waluty, w jakiej jest przelew, trybu zwykłego, czy przyspieszonego. A do tego dochodzą koszty przewalutowania. Jak więc tanio przesłać pieniądze za granicę?

Opcja bankowa przy przelewach międzynarodowych nie jest na szczęście jedyną możliwością dostępną na rynku. Taką funkcjonalność oferują też kantory internetowe, na przykład Walutomat.pl. Jaka jest ich przewaga nad bankami?

Przede wszystkim umożliwiają tanie przewalutowanie waluty. Złotówki na euro, czy dolary zamienimy tam w około 15 minut. Dodatkowo Walutomat.pl oferuje tanie przelewy w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich, zarówno do polskich banków, jak i zagranicznych (https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/). Jeśli w Walutomat.pl wybierzemy opcję przesyłki euro do jednego z krajów europejskich, zapłacimy za przelew w systemie SEPA tylko 4 zł. Jeśli będzie to inna waluta - 9 zł. Przelew przyspieszony to koszt 20 zł, a przelew w trybie OUR, wybieranych najczęściej przez przedsiębiorców, rozliczających się z zagranicznymi kontrahentami, to koszt 80 zł. W bankach za taką opcję możemy zapłacić nawet kilkaset złotych.

Jak wykonać przelew zagraniczny z Walutomat.pl? Należy najpierw zarejestrować się na stronie www.walutomat.pl, podać swoje dane osobowe i już można zacząć wymieniać. Na tej platformie użytkownicy sami ustalają kursy sprzedaży i kupna walut. Wystarczy dobrać najlepszą aktualnie ofertę i po chwili środki mamy już w wirtualnym portfelu. Nie trzeba ich przelewać na żadne konto walutowe. Właśnie od razu, z tego “portfela”, możemy je wysłać za granicę - zapłacić kontrahentowi, wysłać je rodzinie, czy zapłacić za zakup na zagranicznym portalu.

Jak widać przelewy zagraniczne nie muszą więc być drogie i skomplikowane, wystarczy otworzyć się na rozwiązania, które dostarczają nowe technologie. Są one czasem zdecydowanie korzystniejsze.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe