Niedziela, 20.01.2019

Prowadzisz firmę? Dowiedz się, dlaczego warto ubezpieczyć pracowników

  • 9.10.2018, 12:52
  • Krzysztof Boguń
Prowadzisz firmę? Dowiedz się, dlaczego warto ubezpieczyć pracowników
Obecny rynek pracy jest trudny. Mówi się, że brakuje specjalistów w wielu dziedzinach i ciężko jest znaleźć pracownika. A jak to się już uda, trudno go potem zatrzymać. Dlatego tym bardziej warto dbać o swoich podwładnych, także poprzez oferowanie im atrakcyjnego ubezpieczenia. Poznaj powody, dla których warto zdecydować się na grupowe świadczenia.

Benefity pracownicze a zatrudnienie

Wiele firm, chcąc przyciągnąć pracowników, oferuje im różne benefity. Dzisiaj ubezpieczenia grupowe są coraz bardziej popularne w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Ale oferty różnią się swoim zakresem. Dla większości osób zatrudnionych w Twojej firmie takie świadczenie będzie bardzo korzystną opcją, ponieważ wariant indywidualny jest zwykle droższy. Jest też plus dla pracodawcy – kupując tego rodzaju polisę, firma może zostać zwolniona z obowiązku wypłaty odpraw pośmiertnych. To wszystko sprawia, że ubezpieczenie grupowe niesie ze sobą korzyści nie tylko dla Ciebie, ale i Twoich podwładnych.

Wygodne rozwiązanie dla pracodawcy

Dzisiejszy rynek pracy nie należy do najłatwiejszych. Działy HR w wielu przedsiębiorstwach robią, co mogą, by ich oferty pracy były jak najbardziej atrakcyjne i tym samym budowały pozytywny wizerunek zakładu. Benefit w postaci prywatnej służby zdrowia, karty na siłownię czy właśnie ubezpieczenia grupowego również może w tym pomóc. Jest to wyraz troski o pracownika i jego bliskich. Jednocześnie jest to wygodny sposób na zainteresowanie swoją firmą potencjalnych podwładnych, ponieważ umowa wynegocjowana i podpisana raz, może być przedłużona wielokrotnie.

Elastyczna oferta polis

Pamiętaj, że ubezpieczenia możesz dopasować do faktycznych potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Zadaniem agenta jest uwzględnienie w umowie wszystkich czynników, które sprawią, że to świadczenie będzie miało dla Ciebie i Twoich podwładnych praktyczny wymiar. Co więcej, zwykle po roku możesz zmienić zasady umowy i dostosować je do nowych okoliczności, w których znalazła się firma. Po okresie trwania zobowiązania możesz też z niego zrezygnować, jednak to może rozczarować wielu z Twoich pracowników.

Ubezpieczenie grupowe jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ za stosunkowo nieduży koszt możesz zyskać zaufanie pracowników. Dbając o ich bezpieczeństwo, sprawiasz, że są bardziej zadowoleni z życia, a przez to bardziej wydajni. Dzięki temu będą chcieli pracować dla Ciebie dłużej, co ostatecznie pozytywnie wpłynie na rozwój Twojej firmy.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe