Poniedziałek, 18.02.2019

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Nagrobki *

  • 8.10.2018, 11:33
  • Krzysztof Boguń
Strefa Innych Brzmień prezentuje: Nagrobki *
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na kolejny koncert w jesiennej Strefie Innych Brzmień. 25 października Lublin odwiedzi trójmiejski duet Nagrobki. Zespół tworzą Maciej Salamon i Adam Witkowski – muzycy znani na krajowej scenie alternatywnej m.in. za sprawą takich formacji jak: Woda, Gówno, Wolność czy Langfurtka.

Przez ostatnie lata to jednak właśnie ten skład wyrósł na czołowy projekt artystów, zyskując przy okazji sporą grupę zagorzałych fanów. Trudno się jednak dziwić temu zjawisku, gdyż Nagrobki to doskonale połączenie surrealistycznego czarnego humoru, oryginalnego brzmienia oraz autorskiego miksu wielu gatunków muzycznych. Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Z każdym kolejnym albumem zespół potwierdza, iż jest obecnie jedną z najciekawszych grup w Polsce, świetnie sprawdzającą się też w wersji koncertowej.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Dyskografię zespołu tworzą „Pańskie wersety” z 2014 r., „Stan Prac” z 2015 r. i „Granit” z 2017 r. Na dwóch ostatnich płytach zespół wspierany był w studio przez Ola Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka. Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych: „Intro” Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw, dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika – „Słowo o Jakóbie Szeli” w Teatrze Polskim w Katowicach i „Portret Trumienny” w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu „Koniec Przemocy” autorstwa i w reżyserii Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej.

Nagrobki zagrały do tej pory około 100 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Tauron Nowa Muzyka, Springbreak).

Więcej informacji o zespole można znaleźć na profilu zespołu: www.facebook.com/zespolnagrobki oraz www.nagrobki.bandcamp.com

Kiedy: 25 października 2018, godz.: 19.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro

Bilety:

15 zł – przedsprzedaż w sklepie internetowym Warsztatów Kultury na warsztatykultury.pl oraz na miejscu w sekretariacie Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7

20 zł – na godzinę przed koncertem pod salą widowiskową, II piętro – Grodzka 5a

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury - Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.


 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe