Poniedziałek, 18.02.2019

"Więcej, niż niepodległość” *

  • 5.10.2018, 11:26
  • Krzysztof Boguń
"Więcej, niż niepodległość” *
Po takim tytułem odbędzie się we wtorek 09.10.2018 r. o godzinie 18, na zaproszenie kandydata na burmistrza Lubartowa, Jakuba Wróblewskiego spotkanie z Ludmiłą i Henrykiem Wujcami oraz Piotrem Frączakiem. Miejscem spotkania będzie restauracja Stara Łaźnia przy ul. Orlicz-Dreszera 17 w Lubartowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!
Ludmiła Wujec - fizyk, urzędniczka samorządowa, działaczka opozycji antykomunistycznej, współpracowniczka KOR, redaktorka podziemnej prasy, represjonowana przez władze PRL. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.
 
Henryk Wujec - polityk, fizyk, działacz opozycji antykomunistycznej, współpracownik KOR, redaktor podziemnego pisma "Robotnik", członek NSZZ Solidarność. Wielokrotnie represjonowany przez władze PRL. W wolnej Polsce był m.in. sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego. Odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.
 
Piotr Frączak - społecznik, działacz i współtwórca organizacji pozarządowych. Był członkiem Porozumienia Opozycji Robotniczej, w wolnej Polsce został jednym z animatorów ruchu organizacji pozarządowych. Prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, wykładowca w Collegium Civitas w Warszawie. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
 
* Artykuł Partnera
Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe