Poniedziałek, 18.02.2019

Streetwalker, czyli galeria plenerowa w Lublinie *

  • 2.10.2018, 13:57
  • Krzysztof Boguń
Streetwalker, czyli galeria plenerowa w Lublinie *
Streetwalker to miejska galeria plenerowa, która rozszerza koncepcję dzieł sztuki poprzez wykorzystanie zastanych w mieście obiektów i przekształcenie ich w takie właśnie działa.

Wydarzenie ma formę zwiedzania Lublina z przewodnikiem, podczas którego kurator oprowadza widzów po nowo otwartej „galerii”, prezentuje różnorodne fikcyjne dzieła sztuki i artystów oraz angażuje publiczność w żywą debatę na temat sztuki współczesnej. W galerii znajdziemy wszystko, od rzeźb po obrazy, interaktywne instalacje oraz niespodziewane performanse zaskakujące niczego niepodejrzewających przechodniów.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Publiczność stopniowo doświadcza zmiany perspektywy, ponieważ zatarta zostaje granica między rzeczywistością a fikcją i okazuje się, że miasto to wielkie dzieło sztuki, a wszyscy ludzie są jego twórcami. Po zakończeniu oprowadzania zwiedzających zachęca się do tego, aby odkrywali nowe dzieła sztuki. Ich wkład przyczynia się do rozwoju galerii i zwiększania jej zasobów.

Projekt „otwartej galerii miejskiej” zostanie stworzony przez uczestników warsztatów oraz prowadzących: Robina Klengela and Jurija Bobiča – członków teatralnego kolektywu KudLjud z Lublany (Słowenia) w trakcie trzydniowych warsztatów w ramach Laboratorium Sztuki Społecznej.

Kiedy: 11 października, godz. 19:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio
Zapisy: Na spacer obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny.

* Materiał Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe