Tropikalne upały w regionie, susza coraz bliżej

  • 07.08.2015, 13:45 (aktualizacja 07.08.2015, 17:16)
  • Dominik Masierak
susza
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ten weekend na Lubelszczyźnie słupek rtęci w termometrach sięgnąć może nawet 40 kresek. W związku z tym wojewoda lubelski Wojciech Wilk prosi mieszkańców regionu o szczególną ostrożność, bo takie upały mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia ludzi.

Bardzo wysokie temperatury niebezpieczne są nie tylko dla ludzi, ale też dla upraw. Co prawda na razie w naszym województwie nie ogłoszono stanu suszy, ale w wielu gminach upały spowodowały już duże straty materialne.

Według wstępnych danych urzędu wojewódzkiego  do tej pory straty spowodowane niedoborem wody w glebie w naszym województwie wyniosły już około 10 milionów złotych.

Jeśli w najbliższym komunikacie Instytut upraw, nawożenia i gleboznawstwa ogłosi stan suszy to poszkodowani rolnicy będą mogli ubiegać się o pomoc. 

Dominik Masierak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe