Piątek, 15.02.2019

Uwaga kierowcy! Zmiana w organizacji ruchu na lubelskich ulicach

  • 14.09.2018, 14:35
  • Krzysztof Boguń
Uwaga kierowcy! Zmiana w organizacji ruchu na lubelskich ulicach
W najbliższy poniedziałek (17 września) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Fabrycznej. Powodem zmian jest realizacja wyburzeń trzech obiektów znajdujących się między rzeką a centrum handlowym. Wyburzenia są częścią zadania polegającego na przebudowie ronda Lubelskiego Lipca '80 oraz ul. Fabrycznej wraz z mostem. W najbliższą sobotę (15 września) wieczorem wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu funkcjonującej na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Uproszczony rysunek wprowadzanych zmian znajduje się w załączeniu. Będą one obowiązywać nie mniej niż dwa miesiące i polegać na:

Jak dowiadujemy się w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublina: " Tymczasowa organizacja ruchu będzie polegała na zawężeniu ul. Fabrycznej. Wyłączony z ruchu będzie prawy, skrajny pas (do centrum) na odcinku od ul. Bronowickiej do wjazdu na parking centrum handlowego wraz z wyłączeniem tegoż wjazdu. Ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stronę ul. Fabrycznej, czyli na stronę, gdzie znajdują się pawilony handlowe i ul. Kościelna.
Utrudnienia, związane z tym etapem robót, mogą potrwać do końca miesiąca.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

istniejące, tymczasowe skrzyżowanie ul. Krochmalnej z ul. Diamentową będzie funkcjonowało na identycznych zasadach, ale zmieni swoją lokalizację. Kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką przejadą na nowobudowaną, północną jezdnie ul. Krochmalnej przewiązką, która funkcjonuje między tymże skrzyżowaniem a mostami nad Bystrzycą. Następnie na wysokości budowanych estakad relacje zostaną rozdzielone. Na pasie na wprost zostaną ci jadący do ul. Diamentowej, z lewoskrętu będą korzystali ci jadący w kierunku Dworca PKP. Dalej objazd będzie prowadził ul. Ciepłą do ul. Betonowej. Ta ostatnia będzie funkcjonowała jako jednokierunkowa na odcinku między ul. Ciepłą a ul. Krochmalną. W odwrotnym kierunku, czyli od Dworca PKP w stronę ul. Jana Pawła II kierowcy będą skręcać w ul. Włościańską, którą dojadą do ul. Ciepłej a dalej do jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż LKJ. Ul. Włościańska tak samo jak ul. Betonowa będzie jednokierunkowa, z zachowaniem relacji od ul. Krochmalnej do ul. Ciepłej. Zachowany zostanie zakaz skrętu dla jadących od strony Dworca PKP w kierunku dzielnicy Wrotków, czyli z ul. Ciepłej nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ul. Diamentowej. Tak jak obecnie z tego zakazu zwolnione będą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej. Jadący od  strony wiaduktu kolejowego będą poruszali się łącznicą, z której będą mogli skręcić w prawo w ul. Ciepłą i kontynuować jazdę w stronę Dworca PKP lub jechać prosto w kierunku ul. Nadbystrzyckiej i ul. Jana Pawła II.

Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony i pokierowany po stronie LKJ. Ciągi częściowo są już wykonane z kruszywa i na tyle szerokie, że powinny pomieścić obie grupy użytkowników.

Przystanek komunikacji miejskiej dla jadących w stronę Dworca PKP zostanie zorganizowany na wysokości podpór budowanych estakad, przed skrętem w ul. Ciepłą. Pomiędzy opisywanym przystankiem, a tym dla jadących w stronę ul. Jana Pawła II będzie przejście dla pieszych.

Opisana organizacja ruchu będzie dotyczyła wyłącznie pojazdów o masie do 3,5t oraz pojazdów komunikacji miejskiej. Cięższe pojazdy zostaną skierowane w ul. Nabystrzycką i ul. Muzyczną.

Powodem wprowadzanych zmian jest przystąpienie wykonawcy do rozbiórki jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż boiska, następie budowy nowej konstrukcji jezdni i łącznicy. "

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe