Niedziela, 20.01.2019

Deptak Kultury - podniesienie kraty obronnej Bramy Krakowskiej*

  • 13.09.2018, 11:21
  • Krzysztof Boguń
Deptak  Kultury - podniesienie kraty obronnej Bramy Krakowskiej*
W najbliższą sobotę, 15 września o godz. 20.00, odbędzie się podniesienie kraty bronnej na Bramie Krakowskiej. Prezentacja jest częścią dwudniowego wydarzenia o nazwie „Deptak Kultury”, które w dniach 15 i 16 września odbędzie się na lubelskim deptaku.

Przy specjalnej oprawie artystycznej, grze świateł, muzyce dawnej i udziale lubelskich grup rekonstrukcyjnych krata bronna zostanie na nowo oddana Bramie Krakowskiej i mieszkańcom Lublina. W wydarzeniu wezmą udział: Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Zespół Werblistów, Sbandieratori Belriguardo - Historyczna Żonglerka Flagami. Krata bronna będzie kolejną atrakcją turystyczną obrazującą mieszkańcom i turystom dawny system obronny Starego Miasta.

W ramach wydarzenia „Deptak Kultury", w sobotę, w godz. 18.00-22.00, na placu Łokietka, odbędzie się retro potańcówka. Łukasz Jemioła wraz z zespołem postarają się zabrać mieszkańców Lublina w podróż do dwudziestolecia międzywojennego za sprawą piosenek takich autorów, jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy Władysław Szpilman. Muzycy przeniosą nas do czasów, kiedy jazz był muzyką do tańca. Zespół wystąpi w składzie: Łukasz Jemioła (gitara i śpiew), Urszula Czerniak (kontrabas), Michał Iwanek (piano), Tomasz Deutryk (perkusja), Krzysztof Pachla (saksofon altowy) i Artur Jargiłło (trąbka). Koncert będzie promował nowo wydaną płytę „Retro na żywo”, której współproducentem jest Miasto Lublin.

W niedzielę, w godz. 15.00-22.00, na lubelskim deptaku pojawią się bohaterowie wolności: Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński, Idzi Radziszewski. Poruszać się będą bryczką konną, ale bez użycia koni. W przestrzeni miasta zagra także Lublin Street Band – dziesięcioosobowa orkiestra zarażająca pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii. Jazz, funk, szalone improwizacje, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje standardów jazzowych i numerów znanych z filmów gangsterskich w zawodowym wykonaniu to najmocniejsze strony bandu. Moc instrumentów dętych porwie każdego!

Wydarzenie odbywa się w ramach lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. Organizatorami wydarzenia są Miasto Lublin oraz Centrum Kultury w Lublinie.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe