Narodowe Czytanie w Ogrodzie Botanicznym UMCS

  • 10.09.2018, 16:27
  • Dominika Polonis
20180910_narodowe_czytanie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Narodowe Czytanie to inicjatywa, która odbywa się od 2012 roku w Polsce i 26 innych krajach na całym świecie. W tym roku powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” zwyciężyła podczas internetowego głosowania i została tym samym lekturą Narodowego Czytania 2018.

W Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie fragmenty utworu odczytali m.in. naukowcy i lubelscy dziennikarze: prof. Alina Orłowska - Prorektor ds. Kształcenia UMCS, prof. Małgorzata Karwatowska – Prodziekan Wydziału Humanistycznego, Józef Szopiński – dziennikarz Radia Lublin i TVP 3 Lublin i Grażyna Lutosławska – dziennikarka Radia Lublin. Narodowe Czytanie to akcja przybliżająca największe dzieła polskiej literatury, organizowana z inicjatywy Prezydenta RP.

Dominika Polonis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe