Sobota, 16.02.2019

" P jak polski" - lekcja z Lubelszczyzną *

  • 10.09.2018, 12:35
  • Krzysztof Boguń
" P jak polski" - lekcja z Lubelszczyzną *
Powrót do szkoły warto zacząć od przyjemnych aktywności. Nietypowe przedsięwzięcia pobudzają kreatywne myślenie. Konkurs językowy „P jak polski” jest tego dobrym przykładem.

"Jeszcze do 23 września uczniowie województwa lubelskiego mogą zgłaszać swoje prace dotyczące tego, jak bogaty jest język polski. Różnie przecież mówią młodsi i starsi, mieszkańcy różnych regionów, specjaliści różnych branż; nawet każda rodzina i każdy człowiek może mieć swój własny język! Forma jest dowolna, liczy się kreatywne podejście do tematu. Nagrodą główną są kilkudniowe warsztaty w trzech zwycięskich miejscowościach.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Zainteresować się konkursem warto z kilku powodów. Po pierwsze, w zwycięskich szkołach pojawią się cenieni w środowisku językoznawcy i ludzie ze świata kultury. Uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach z profesjonalistami. Otrzymają szansę zaprezentowania swoich umiejętności w sposób inny niż na lekcjach. Organizatorzy przewidują m.in. warsztaty pisarskie, z emisji głosu czy autoprezentacji. Ponadto jedno ze spotkań będzie ściśle związane z tematem nagrodzonej pracy konkursowej. Konkurs „P jak polski” aktywizuje nie tylko uczniów, ale całą społeczność województwa. Nauczyciele, pod czujnym okiem ekspertów, będą mieli okazję w praktyczny sposób podnieść swoje kompetencje językowe. Mieszkańcy natomiast otrzymają szansę uczestnictwa w specjalnych wieczornych spotkaniach otwartych z autorami. Konkurs stwarza także niepowtarzalną możliwość promocji szkoły oraz regionu na tle ogólnopolskim.

Województwo lubelskie na mapie Polski jest wyjątkowym miejscem. Tutejsza wielokulturowość w znacznym stopniu wpłynęła na specyfikę językową regionu. Uczniowie mogą w twórczy sposób wykorzystać tę zależność i pokazać Polsce, dlaczego warto zainteresować się Lubelszczyzną i za co można ją kochać. Konkurs „P jak polski” daje do tego idealną okazję.

Nie zwlekajcie, jest o co walczyć! Relacja z finałów w województwie podlaskim dostępna jest na facebookowym profilu Fundacji PRO.PL

 „P jak polski” to konkurs językowy prowadzony w ramach projektu „To nasz język”. Patronat nad konkursem „P jak polski” oraz akcją „To nasz język” sprawują Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz Czwórka Polskie Radio. Konkurs dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018. Więcej informacji: https://fundacja.propl.pl/przedsiewziecia/konkurs-p-jak-polski-2018-zaproszenie oraz na Facebooku: Fundacja PRO.PL ."

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe