Sobota, 16.02.2019

Kontrakt dla Lublina - program Prezydenta Żuka

  • 6.09.2018, 12:16 (aktualizacja 06.09.2018 12:41)
  • Krzysztof Boguń
Kontrakt dla Lublina - program Prezydenta Żuka
Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztof Żuk na konferencji prasowej ogłosił główne zadania, jakie na nadchodzącą kadencję wyznacza sobie obecny prezydent Lublina. Hasłem przewodnim nowego programu jest: " Zobacz efekty" - w nawiązaniu do pracy, którą Prezydent Żuk wykonał w ciągu minionych 8 lat.

Poniżej publikujemy w pigułce istotę programu podaną przez Pana Prezydenta na konferencji prasowej:

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

"Szanowni Państwo,

 

Zobacz efekty – to hasło po które sięgnąłem w tej kampanii. 8 lat lat pracy na rzecz mieszkańców Lublina napełnia mnie dumą, bo właśnie tak wyobrażałem sobie 8 lat temu Lublin przyszłości. A teraz chciałbym Państwu powiedzieć, jak wyobrażam sobie Lublin za kolejnych 5 lat. To czas, który pozwoli nam dokończyć strategię rozwoju miasta, która jest wspólną pracą wielu środowisk.

Widzę potrzebę rozwoju Lublina szczególnie w 4 obszarach:

1. Pierwszy z nich to Metropolia Lublin Jubileusz 700-lecia rozbudził w nas wielką dumę z Lublina i mam nadzieję, że uroczystość 450-lecia zawarcia Unii Polsko-Litewskiej - planowane w przyszłym roku, znów rozbudzi te emocje.

Będziemy także umacniać pozycję Lublina jako lidera Polski Wschodniej. Zbudujemy dworzec metropolitalny i zmienimy obecnie zdegradowaną przestrzeń w okolicach dworca PKP, sięgając po środki europejskie. Będziemy także chcieli dokończyć budowę sieci dróg w mieście. Chcę zachęcić mieszkańców do tego, by częściej korzystali z komunikacji miejskiej i rowerów. Dlatego będę chciał nie tylko dalej unowocześniać tabor i infrastrukturę, ale też sprawić, by autobusy były realną alternatywą dla samochodów.

Rewitalizując Podzamcze i Błonia pod Zamkiem – dokończymy modernizację ścisłego centrum. Ale zmiany w Śródmieściu to także potrzeba wprowadzenia większej ilości zieleni.

Będziemy realizować wielkie wydarzenia sportowe i kulturalne. Wierzę, że dzięki temu Lublin odwiedzi jeszcze więcej turystów krajowych i zagranicznych. Mam nadzieję, że w najbliższych latach wspólnie ze środowiskiem miłośników czarnego sportu będziemy mogli przeżywać wielkie sportowe emocje na zmodernizowanym lub nowym stadionie żużlowym. Współpracując z lubelskimi uczelniami będziemy wspierać i wykorzystywać ich potencjał.

2. Drugi priorytetowy obszar najbliższych lat to Zielone i Ekologiczne Miasto. Chcę zrewitalizować obszar ośrodka Marina i sprawić, by był on atrakcyjnym miejscem nie tylko wypoczynku na łonie zieleni, ale także miejscem realizacji projektów kulturalnych i sportowych. Tu zapowiadam ścisłą współpracę ze środowiskami żeglarskimi, kajakarskimi i wędkarskimi, które dziś są naturalnymi gospodarzami tego miejsca. Ale Marina to tylko początek.

Będziemy rewitalizować cały 22-km odcinek Bystrzycy na terenie Lublina. To bardzo trudne i czasochłonne zadanie, ale wierzę, że się uda. Potrzeba tam nowej rowerostrady, ścieżek biegowych, plaż miejskich, dodatkowych kładek, żeby rzeka znów służyła nam wszystkim jako atrakcyjne miejsce wypoczynki i rekreacji. Tu mówimy także o rewitalizacji Parku Ludowego i dwóch nowych – Nadrzecznym i Rusałka.

Jeszcze w tym roku zarządzanie zielenią w Lublinie będzie skupione w jednym wydziale u Miejskiego Architekta Zieleni, a od przyszłego roku chcę znacząco zwiększać środki na zieleń. Będzie realizować nowe projekty i lepiej dbać o zieleń która już jest w Lublinie.

Będziemy pracować nad poprawą estetyki miasta, ale też zwiększać liczbę placów zabaw, miejsc gdzie mieszkańcy mogą wypocząć. Chcemy jeszcze lepiej dbać o nasze środowisko, dlatego będziemy realizować ustalenia panelu obywatelskiego, ale też wdrażać inne projekty dbające o ochronę środowiska.

3. Kolejnym obszarem priorytetowym jest Praca i Nowoczesna Gospodarka. Chciałbym, żeby każdy mieszkaniec Lublina mógł powiedzieć że ma dobrą pracę.

Dlatego będziemy przyciągać kolejnych inwestorów tworzących nowe miejsca pracy i wspierać tych przedsiębiorców, którzy już prowadzą działalność w Lublinie. Wierzę, że Lublin jest szansę stać się Centrum Przemysłu 4.0.

Szczególnie chciałbym walczyć o ciekawą pracę dla młodych zarówno w firmach już istniejących jak i wspierać ich w tworzeniu ich własnych mikroprzedsiębiorstw. Będziemy także wykorzystywać akademicki potencjał Lublina dla gospodarki.

4. Miasto Wszystkich Mieszkańców to czwarty obszar, najważniejszy ze wszystkich!

Chciałbym, żeby wszyscy mieszkańcy czuli się zaopiekowani, według ich potrzeb. Stąd programy socjalne dla tych najbardziej potrzebujących - bezpłatna komunikacja miejska dla seniorów, programy profilaktyczne ale też oferta sportowa i kulturalna w dzielnicach.

Rozwijające się dzielnice muszą mieć nowe żłobki, szkoły i przedszkola. Na dzielnice skierujemy też front inwestycyjny.

Chcemy wspierać osoby niepełnosprawne i ich opiekunów w takim codziennym funkcjonowaniu, także w dostępie do kultury.

Dzięki rozbudowie systemu monitoringu, dodatkowym patrolom, uspokajaniu ruchu na drogach, będziemy poprawiać bezpieczeństwo ruchu w wielu obszarach.

Czuję, że potrzeba udoskonalić dialog jaki prowadzimy z mieszkańcami. Chcę usprawnić narzędzia partycypacji i rozwijać te już istniejące. "

 

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe