Sobota, 16.02.2019

Wieczorek przy mikrofonie - Igor Jaszczuk,polski wokalista, kompozytor i autor tekstów.

  • 5.09.2018, 09:50 (aktualizacja 19.09.2018 19:32)
  • Marek Wieczorek
Wieczorek przy mikrofonie - Igor Jaszczuk,polski wokalista, kompozytor i autor tekstów.
Jego piosenki śpiewali - Justyna Steczkowska, Staszek Soyka, Michał Wiśniewski,Marek Torzewski, Violetta Villas, Ivan Komarenko, Jagoda Naja, Dawid Koczy.

Laureat nagród i wyróżnień min. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (w latach 1991 i 1992, Zamkowych Spotkaniach z Poezją w Olsztynie (1992), Grand Prix TALENT’91 w Kielcach, nagrody Ministra Kultury za teksty piosenek dla Bazi Szot na Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów „SMAK” w Myśliborzu (1998), dwukrotny finalista Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie z zespołem BBK (1992 - Mała Scena, 1994 Duża Scena). Solowo i z zespołami zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą.Na początku lat 90. założyciel i lider lubelskiego zespołu BBK i BBK Acoustic Sound. Aktor i współkompozytor w przedstawieniu Album Rodzinny Teatru „Grupa Chwilowa”. Współzałożyciel zespołu Lubelska Federacja Bardów (obecnie Federacja). Pomysłodawca i organizator koncertów i imprez min. Festiwalowe Varietes przy Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Konfrontacje Teatralne w Lublinie.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Wydał albumy: Underground z zespołem Igor & BBK Acoustic Sound (’94) , solowo Bard Rock Cafe, (’99), oraz „Na Żywo w Hadesie”, „Miłość Mi Wszystko Wyjaśniła” i „Kazimierzowi Grześkowiakowi” z Lubelską Federacją Bardów.Na początku XXI wieku zamieszkał w Warszawie, obecnie mieszka w Berlinie. Zrezygnował z aktywności scenicznej. Przez wiele lat dyrektor artystyczny w wytwórni fonograficznej. Obecnie zajmuje się pisaniem piosenek dla siebie i innych wykonawców.

Marek Wieczorek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe