Sobota, 16.02.2019

Księgowość nie taka straszna?

  • 3.09.2018, 15:37
  • Krzysztof Boguń
Księgowość nie taka straszna?
Pełna księgowość to jedna z tych dziedzin prowadzenia własnej firmy, która spędza sen z powiek przedsiębiorców. Wymaga ogromnej dokładności i precyzji. Jeden błąd może bowiem skutkować sporymi problemami. Jak prowadzić księgi i nie zwariować?

Zaufany pracownik

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Pierwszą możliwością jest znalezienia pracownika czy grupy pracowników, którzy zajmą się obsługową księgową firmy. W zależności od tego, jak duży jest nasz biznes, możliwe, że konieczne stanie się utworzenie całego działu.

Jeśli my, jako właściciele przedsiębiorstwa, nie mamy pojęcia o prowadzeniu ksiąg, musimy być bardzo ostrożni. Idealnie byłoby, gdyby zajęła się tym osoba nam znana i godna najwyższego zaufania. Musi to być ktoś, kto nie tylko doskonale zna wszystkie przepisy, ale też będzie skrupulatnie wypełniał całą dokumentację i dbał o to, by nic nigdy nie zdołało mu umknąć.

Żeby mieć pewność co do osoby, którą zatrudniamy, sprawdźmy koniecznie jej referencje i porozmawiajmy z poprzednimi pracodawcami. Taka analiza pozwoli nam zbudować opinię na temat potencjalnego pracownika i już zawczasu zapobiec ewentualnym problemom czy nadużyciom. W sprawdzeniu przyszłego zatrudnionego nie ma niczego złego – nic dziwnego przecież, że chcemy zadbać o nasz interes najlepiej jak to tylko możliwe.

Zewnętrzna firma

Drugą, coraz popularniejszą na świecie, opcją jest zatrudnienie zewnętrznego podmiotu, który zajmuje się właśnie obsługa księgową firm. To nic innego jak outsourcing księgowy pozwalający na pozbycie się jednego ze stresów i kłopotów związanych z prowadzeniem własnego biznesu.

Takie rozwiązanie jest bardzo popularne poza granicami Polski. Ale również u nas staje się coraz powszechniejsze. Rodzimi przedsiębiorcy zaczynają bowiem zauważać, jak wiele plusów ma taka metoda prowadzenia pełnej księgowości.

Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy sprawdzić, jakie doświadczenie i historię na rynku ma korporacja, kogo zatrudnia i jak szeroki jest zakres terytorialny jej działalności. TMF Group to firma, do której możemy mieć zaufanie. Zatrudnia ponad 7 tysięcy pracowników w 83 krajach, którzy chętnie dzielą się doświadczeniem i wiedzą zdobywanymi przez lata.

Dobra firma przejmie odpowiedzialność za całą tę problematyczną dziedzinę – będzie prowadzić księgi, sporządzać deklaracje podatkowe i czuwać na terminowością rozliczeń z urzędem skarbowym. Dzięki takiej współpracy spadnie nam z barków konieczność organizowania całego, odpowiedzialnego za tę dziedzinę działu w naszej firmie. Będziemy mogli być spokojni, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i zorganizowane w legalny, zgodny z przepisami sposób.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yy
yy 5.09.2018, 18:46
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinterne…

www.ukraina-pracownicy.pl

Pozostałe