Sobota, 16.02.2019

Policja apeluje. Przed nami ostatni weekend wakacji, zachowajmy ostrożność na drodze *

  • 30.08.2018, 12:05
  • Krzysztof Boguń
Policja apeluje. Przed nami ostatni weekend wakacji, zachowajmy ostrożność na drodze *
Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób zaplanowało na ten czas powroty z urlopów. Na drogach będzie panował wzmożony ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Apelujemy o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych.

Policja przypomina, że : " W najbliższy ostatni weekend wakacji należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Wiele osób zaplanowało na ten czas powroty z urlopów.  Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Przestrzegamy wszystkich kierowców, którzy wracają z wakacji przed zbytnim pośpiechem na drodze. Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż stała się przyjemnością a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.

Pamiętajmy, aby przewozić dzieci zgodnie z przepisami. Zdarza się, że rodzice nieprawidłowo zapinają dzieci w fotelikach, czy źle montują same foteliki w samochodach. Należy zwrócić na to szczególną uwagę przed podróżą. Policjanci w przypadku kontroli drogowej będą sprawdzać czy kierujący i pasażerowi e korzystają z pasów bezpieczeństwa. Będziemy sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze."

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe