Piątek, 15.02.2019

Kuchnia Brata Alberta zaprasza po wakacyjnej przerwie

  • 30.08.2018, 10:43
  • Krzysztof Boguń
Kuchnia Brata Alberta zaprasza po wakacyjnej przerwie
W najbliższy poniedziałek 3 września działalność swoją wznawia Kuchnia św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie.

Od lipca Kuchnia była remontowana, ale podopieczni otrzymywali suchy prowiant, nabiał, warzywa i owoce oraz wszystkie inne dary pochodzące od Dobrodziejów i Przyjaciół Bractwa.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Bezpłatna Jadłodajnia dla osób ubogich, bezdomnych i chorych funkcjonuje już blisko 30 lat, wydając nawet do 500 ciepłych posiłków dziennie. Na bezpłatny, gorący posiłek może przyjść każda osoba potrzebująca, bez względu na to skąd pochodzi. Korzystający z Kuchni, to osoby w różnym wieku i z różnych względów doświadczający ubóstwa. Często z pomocy Jadłodajni Brata Alberta korzystają całe rodziny.

Jadłodajnia na Zielonej jest Kuchnią Społeczną, co oznacza, że w dużej części funkcjonuje dzięki hojności i wsparciu lubelskich firm, instytucji oraz Darczyńców indywidualnych, przedsiębiorców, rolników.

Poniżej publikujemy podziękowania i prośbę o pomoc w imieniu Bractwa MIłosierdzia Św. Brata Alberta w Lublinie:

"Dziękujemy wszystkim osobom, firmom dzięki którym Kuchnia może funkcjonować, ale jak co roku o tej porze, zwracamy się do Państwa po raz kolejny z ogromną prośbą o pomoc w zapełnieniu piwnic i magazynu Bractwa. Najbardziej potrzebne są płody rolne (ziemniaki, marchew, cebula, kapusta buraki…) oraz żywność z długim terminem przydatności (mąka, kasza, ryż, olej, makaron…)"

Okres jesienny rozpoczyna trudny czas dla osób ubogich a zwłaszcza bezdomnych. Kończą się dorywcze prace polowe, temperatura powietrza znacznie spada a organizm dopomina się ciepła… Dla wielu osób korzystających z pomocy Kuchni Społecznej Brata Alberta posiłek ten, jest jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia, dlatego ma tak ogromne znaczenie…

Od 3go września Kuchnia św. Brata Alberta będzie czynna  od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 11.30

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe