Czy kandydat Tułajew złamał prawo wyborcze?

  • 28.08.2018, 12:13
  • Cezary Potapczuk
jakubowski_-_konterka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tak uważa Fundacja Wolności. Dlatego do Komisarza Wyborczego złożyła zawiadomienie , że kandydat PiS na prezydenta Lublina zorganizował spotkanie z mieszkańcami w sali opłacanej przez magistrat. Tymczasem kandydat nie ma sobie nic do zarzucenia

 

Przedmiotem sporu jest spotkanie Sylwestra Tułajewa z  wyborcami, które odbyło się w salce przy parafii na Poczekajce. Spotkanie z posłem było spotkaniem wyborczym. Było bowiem reklamowane przez samego posła jako okazja do rozmowy o problemach między innymi Lublina. Tym samym zdaniem Krzysztofa Jakubowskiego złamane zostało prawo wyborcze. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że salka, gdzie doszło do spotkania jest opłacana przez Urząd Miasta, a wykorzystywana na potrzeby Zarządu i Rady Dzielnicy Konstantynów. Z umowy najmu wynika, że najemca nie ma prawa użyczania  przedmiotu najmu w podnajem osobom trzecim bez uzyskania pisemnej zgody wynajmującego, czyli miasta. Takiej zgody nie było.
Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
/\/alesnick
/\/alesnick 28.08.2018, 16:47
Już Niezależna telewizja i pewnie równie niezależna fundacja - obie finansowane wiadomo przez jakie "siły polityczne" - zaczęły brudną kampanię. Czyżby strach że ten toczący kupkę sobie nie poradzi?

Pozostałe