Niedziela, 20.01.2019

Nowa podłoga w Hali Globus *

  • 27.08.2018, 14:17
  • Krzysztof Boguń
Nowa podłoga w Hali Globus *
Dziś po raz pierwszy zaprezentowano nowy parkiet w Hali Globus. Już od przyszłego tygodnia zaczną na nim trenować lubelscy zawodnicy i zawodniczki.

Nowy parkiet to podłoga sportowa ALLIANCE – produkt amerykańskiej firmy CONNOR SPORT, należącej do francuskiego koncernu GERFLOR. To podłoga wykonana z litego drewna klonu twardego (północnoamerykańskiego). Identyczne parkiety do tego w lubelskim Globusie są zamontowane m.in. w niektórych halach najlepszej koszykarskiej ligi świata – NBA.

Producent podłogi – firma CONNOR Sports powstała w 1972 roku i obecnie jest liderem rynku przenośnych i montowanych na stałe systemów podłóg z drewna twardego przeznaczonych do uprawiania sportów. Są to światowej klasy systemy parkietów przeznaczonych do hal olimpijskich oraz obiektów sportowych zatwierdzonych przez międzynarodowe federacje: FIBA, NBA, WSF, IHF.

Parametry podłogi ALLIANCE są w pełni zgodne (lub przewyższające) z wymaganiami normy dotyczącej nawierzchni sportowych w halach -  EN 14904 (typ podłogi A4).  Podłoga posiada wysoki współczynnik pochłaniania wstrząsów i odbicia piłki, wysoką odporność na uderzenia i duże obciążenia, zapewniając trwałość oraz elastyczny design.

Nowa podłoga w Hali Globus została zamontowana na stałe – w przeciwieństwie do poprzedniej, którą można było demontować, co jednak negatywnie odbijało się na jakości parkietu.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe