Poniedziałek, 19.08.2019

Grzechnik odwołany ze Stadniny w Michałowie

  • 24.08.2018, 12:11
  • Krzysztof Boguń
Grzechnik odwołany ze Stadniny w Michałowie
Dotychczasowy prezes stadniny koni arabskich w Michałowie został odwołany. Jego obowiązki do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu będzie pełnić Monika Słowik.

Aukcja Pride of Poland straciła swoją renomę. Znikome wyniki finansowe spowodowane tym, że sprzedano tylko sześć koni za łączną kwotę 501 tys. zł. dały podstawę do odwołania dotychczasowego prezesa. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa potwierdził informację o odwołaniu Grzechnika, czemu nie ma się co dziwić. Aukcja w poprzednich latach przynosiła bowiem milionowe przychody. W 2015 r. 10 - latkę Pepitę sprzedano za 1,4 mln. euro, co przy ogólnych wynikach całej tegorocznej aukcji stanowi niebotyczną różnicę. Summa summarum sprzedano 24 konie za prawie 4 mln. euro. Od poprzedniego roku aukcja straciła na popularności.

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe