Pomówił nie przeprosił. To koniec autolustracji Leszka Moczulskiego

  • 22.08.2018, 17:48
  • Cezary Potapczuk
20180813_kontrapunkt_konfederacjalogo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Leszek Moczulski wycofał z Sądu Okręgowego w Warszawie swój wniosek o autolustrację. - Jeżeli nie mogę uzyskać zakończenia tego postępowania, chyba że bym się fałszywie przyznał, to odwołuję się do opinii publicznej - mówi 88-letni, były lider Konfederacji Polski Niepodległej. Ta sprawa pokazuje niemoc IPN, Wymiaru Sprawiedliwości - mówi Dariusz Wójcik były prominentny działacz KPN, wicemarszałek sejmu I i II kadencji.

Leszek Moczulski w 1992 r. został umieszczony na tzw. liście Macierewicza. Były opozycjonista jako pierwszy w Polsce złożył w 1999 r. wniosek do sądu o tzw. autolustrację. Postępowanie zakończyło się w 2008 r. prawomocnym wyrokiem sądu II instancji, uznającym go za tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa o kryptonimie "Lech". Jednak lider KPN odwołał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który w 2011 r. orzekł, że w procesie lustracyjnym ograniczono mu prawo do obrony. Postępowanie ruszyło od nowa i po pięciu latach zostało wstrzymane przez samego Moczulskiego. Antoni Macierewicz za sprawą, którego rozpętała się wojna na teczki i pomówienia do dzisiaj nikogo z tych, których "opluł" nie przeprosił. Wśród nich znalazł się między innymi profesor Wiesław Chrzanowski, prawomocnie oczyszczony przez sąd z zarzutu kłamstwa lustracyjnego. Profesor zmarł w 2012 roku. Macierewicz do dzisiaj pozostaje bezkarny. Choć  sam podejrzewany jest o kontakty z ludźmi powiązanymi ze specsłużbami Federacji Rosyjskiej i tamtejszą mafią.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe