Wtorek, 19.02.2019

Uwaga kierowcy: zmiany w ruchu na Kunickiego z Wyścigową

  • 10.08.2018, 11:23
  • Krzysztof Boguń
Uwaga kierowcy: zmiany w ruchu na Kunickiego z Wyścigową
W najbliższy poniedziałek 13.08 wprowadzone zostaną odcinkowe wyłączenia pasów ruchu na skrzyżowaniu ul. Dywizjonu 303, ul. Kunickiego i ul. Wyścigowej. Zmiany mają związek z zadaniem polegającym na budowie łącznika ul. Kunickiego z ul. Wrotkowską (tzw. przedłużenie ul. Dywizjonu 303), a konkretnie z przebudową sieci wodociągowej w ul. Kunickiego.

W komunikacie Biura Prasowego Prezydenta Miasta Lublin czytamy jak poniżej:

" Tymczasowa organizacja ruchu zakłada wyłączenie lewego pasa do lewoskrętu z ul. Dywizjonu 303 w ul. Kunickiego. Oznaczać to będzie, że od poniedziałku wyłączone z ruchu będą dwa z czterech pasów ruchu na wlocie ul. Dywizjonu 303 na wymienione wyżej skrzyżowanie (pas do jazdy na wprost przez skrzyżowanie jest wyłączony od czasu wprowadzenia ograniczeń na ul. Wyścigowej i ul. Wojennej). Zatem dostępne dla kierowców będą: pas do skrętu w prawo (do centrum) oraz jeden pas do lewoskrętu (kierunek Abramowice). Zamiany dotkną także mały fragment ul. Kunickiego. Wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni ul. Kunickiego prowadzącej w kierunku ul. Zemborzyckiej. Wyłączenie nie będzie dłuższe niż wybrukowany pas rozdzielający jezdnie.

 

Taka organizacja ruchu potrwa do końca sierpnia.

Następnie we wtorek (14 sierpnia) zmiany będą dotyczyły ścisłego centrum miasta, a będą związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. Właśnie już we wtorek wieczorem (między godz. 19 a 20) wyłączane z ruchu będą: ul. Podwale, ul. Kowalska, pl. Zamkowy, a ograniczenia zostaną wprowadzone na ul. Wyszyńskiego i ul. Królewskiej. Będą one polegały na tym, że na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego, ul. Zamojskiej i ul. Bernardyńskiej ruch do centrum będzie kierowany w ul. Bernardyńską, natomiast wjazd za zastawy, które staną na ul. Wyszyńskiego będzie możliwy wyłącznie dla komunikacji miejskiej oraz jako dojazd do posesji. Rejon ul. Furmańskiej i zamkniętej ul. Kowalskiej będzie obsługiwany przez dwukierunkową w tym czasie ul. Cyruliczą.

Ograniczenia zostaną zdjęte w środę (15 sierpnia) ok godz. 12. "

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe