Piątek, 22.03.2019

Złota Paulina Guba !!!

  • 9.08.2018, 13:33
  • Krzysztof Boguń
Złota Paulina Guba !!!
Na rozgrywanych w Berlinie Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce zawodniczka AZS UMCS Paulina Guba wygrała zawody w pchnięciu kulą, którą posłała na odległość 19.33 m!

W historii tej dyscypliny nie mieliśmy nigdy złota. To pierwszy złoty medal dla Polski w pchnięciu kulą kobiet. Paula zaczęła mocno w finale. Drugie miejsce dawała jej odległość 18,77. Prowadziła Christina Schwanitz, która pchnęła 40 cm dalej niż lublinianka. Potem były przestoje, które nie zmieniały niczego w ogólnej klasyfikacji. Aż do szóstej próby. Wtedy Polka posłała kulę na odległość dającą złoto - 19,33. Christina nie zdołła zrobić nic więcej i do niej powędrował srebrny medal. Trzecia była Białorusinka, Aliona Dubitskaya z wynikiem 18,81 metra. Z pewnością bardzo cieszy rekord życiowy i  czwarte miejsce zajęła Klaudii Kardasz (18,48 metra).

Jak czytamy na stronie urzędu miasta Lublin; "Osiągnięcie tytułu Mistrzyni Europy to wynik ciężkiej pracy zawodniczki i trenera, jak i otrzymanego wsparcia w postaci udziału w Programie “MISTRZ”, który powstał z inicjatywy Władz Miasta Lublin i Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin."

źródło; lublin.eu

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mrt
mrt 11.08.2018, 22:00
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinterne…

www.ukraina-pracownicy.pl
??

Pozostałe