Spółdzielczość antidotum na trudne czasy

  • 08.08.2018, 11:47
  • Cezary Potapczuk
spomlek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie ma bardziej skutecznej formy obrony interesów producentów niż spółdzielczość - mówi Edward Bajko prezes Spółdzielni Mleczarskiej Spomlek z Radzynia Podlaskiego. Dowodem branża , mleczarska, która świetnie sobie radzi w trudnych czasach, na rynku gdzie konkurencja jest bardzo duża.

Embargo wypchnęło europejskie mleczarnie w tym także i Spomlek z rynku rosyjskiego. Mieliśmy w Moskwie dobrą, markę, cenę - mówi prezes Bajko. Spomlek lokował tam 30 procent swojego eksportu, ale to już historia. Powrót będzie raczej niemożliwy, a jeśli już się uda to na pewno zysków jakie osiągaliśmy i pozycji nie da się odbudować - podkreśla nasz rozmówca. Trzeba szukać nowych odbiorców, nowych kierunków. Co nie jest wcale takie proste. Na pewno łatwiej jest tym, którzy mają dobry i rozpoznawalny produkt. Spomlek taki produkt ma, to sery dojrzewające i cały czas rozwija ich produkcję, by zabezpieczyć rosnące wymagania handlu i konsumentów.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe