Piątek, 22.03.2019

Policja ostrzega.Hrubieszów: Zachowajmy ostrożność podczas prac w gospodarstwie

  • 7.08.2018, 11:29
  • Krzysztof Boguń
Policja ostrzega.Hrubieszów: Zachowajmy ostrożność podczas prac w gospodarstwie
Dzisiejszego poranka na terenie gminy Werbkowice doszło do wypadku podczas wykonywania prac polowych. Jak wynika z ustaleń 32-letnia kobieta pracując z mężem przy wycince fasoli została przygnieciona przez ścinarkę zamontowaną przy ciągniku. Kobieta trafiła do szpitala z ogólnymi obrażeniami. Przy tej okazji apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

Jak podaje lubelska policja: " Dzisiejszego poranka dyżurny hrubieszowskiej policji został poinformowany o wypadku na terenie gminy Werbkowice podczas wykonywania prac polowych.

Jak ustalono 32-letnia kobieta pracowała wraz z mężem przy wycince fasoli. W pewnym momencie ramię ścinarki zamontowane do ciągnika rolniczego przygniotło kobietę bocznym metalowym kółkiem. Mąż wyciągnął kobietę spod maszyny. 32-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Przy tej okazji apelujemy do rolników o rozwagę i ostrożność. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze często dochodzi do wypadków. Wypadki te często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe