Piątek, 22.03.2019

Zlot "wuesek"...i innych motocykli *

  • 7.08.2018, 11:18
  • Krzysztof Boguń
Zlot "wuesek"...i innych motocykli *
Już pod koniec sierpnia, Świdnik odwiedzą motocykliści i gwiazdy sceny. Wszystko za sprawą XI Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK i innych oraz Dni Świdnika. Organizatorzy przygotowali z tych okazji mnóstwo wspaniałych atrakcji.

Koniec wakacji, już tradycyjnie upływa w Świdniku przy dźwiękach ryczących silników. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK i innych. Dwunasta edycja wydarzenia będzie połączona z Dniami Świdnika. Imprezy zostały zaplanowane na 25 i 26 sierpnia.
– Będzie to ciekawe i różnorodne wydarzenie. Z przyjemnością, po raz kolejny, powitamy w naszym mieście motocyklistów. Z myślą o nich, ale również o wszystkich miłośnikach jednośladów, zaplanowaliśmy szereg atrakcji – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – Oczywiście nie zabraknie również muzycznych gwiazd i parady motocyklowej ulicami miasta.
Wydarzenie odbędzie się na trawiastym boisku przy ul. Sportowej. Na motocyklistów z różnych stron Polski, ale również spoza jej granic, będzie czekało strzeżone pole namiotowe w parku przy ul. Fabrycznej. Pierwsi uczestnicy zlotu będą się mogli rejestrować już w piątek (24 sierpnia). Wydarzenie wystartuje w sobotę (25 sierpnia) o godzinie 10.00.
- Rozpocznie się wówczas giełda staroci i potrwa do późnych godzin wieczornych. Mamy również coraz więcej zapytań dotyczących sprzedaży podczas niej części motocyklowych i samych maszyn – mówi Bartłomiej Pejo, prezes Świdnickiego Klubu Motocyklowego „Usarz”, współorganizatora zlotu.
Na terenie wydarzenie została zaplanowana także wystawa zabytkowych samochodów, motocykli, samolotów oraz pojazdów wojskowych. Do Świdnika przyjedzie również mistrz Polski w trialu motocyklowym, Przemysław Kaczmarczyk i da kilka niezwykłych pokazów. Pierwszy odbędzie się w sobotę o 13.00.
- Godzinę później rozpocznie się wielka parada ulicami Świdnika. Jej uczestnicy przejadą pod budynek ratusza (ul. Wyspiańskiego 27) i w tym miejscu zlot zostanie uroczyście otwarty. Od 16.30 na boisku trawiastym przy ul. Sportowej zaplanowane są kolejne tury pokazów trialu i konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów. O godzinie 17.30 na scenie pojawi się rockowa legenda, zespół Acid Drinkers – wymienia Bartłomiej Pejo.
Po solidnej dawce muzyki i kolejnym pokazie trialu, scenę przejmie Golec uOrkiestra. Sobotnim wydarzeniom będzie towarzyszyć również akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku kostnego.
Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godz. 11.00 mszą polową. Od 14.00 będzie można oglądać wystawę statyczną, motocykli i samochodów zabytkowych. A także spróbować swoich sił na hamowni i symulatorze jazdy na jednym kole. W niedzielę, goście wydarzenia również mogą liczyć na pokazy trialu motocyklowego, natomiast o 16.00 swoje umiejętności zaprezentuje Straż Pożarna. Od 19.00 uczestnicy zlotu i Dni Świdnika będą się bawić przy muzyce zespołu Łąki Łan. Tuż po nim wystąpi Happysad. Wydarzenie zakończy, około 22.30, pokaz sztucznych ogni.
Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świdnika, Miejski Ośrodek Kultury i Świdnicki Klub Motocyklowy „Usarz”.

* Artykuł Partnera

 

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe