Piątek, 22.03.2019

Złożyła rezygnację

  • 2.08.2018, 12:44
  • Krzysztof Boguń
Złożyła rezygnację
Wobec fali protestów szczególnie ze strony radych PiS Olga Lenarczyk zrezygnowała z członkostwa w Zarządzie komunalnej spółki MKK.

Zarząd Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej niedawno powiększył się o jednego członka. Została nim córka lubelskiej radnej PO. Jak stwierdziła sama zainteresowana jej awans wynikał z kilkuletniej pracy w firmie na stanowiskach kierowniczych oraz z ukończenia prestiżowej uczelni.

Nie obyło się bez uwag ze strony radnych PiS , a nieoficjalnie również ze strony kolegów z PO pani radnej - tu w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych.

Przewodniczący Rady Nadzorczej MKK Andrzej Pryzowicz powiedział, że nieznane mu były powiązania rodzinne nowej członkini zarządu firmy. Dodał, że zarząd miał być i został rozszerzony na podstawie wyboru wewnątrzfirmowego.

 W związku z naciskiem, za pośrednictwem MPK Lublin Olga Lenaczyk poinformowała o rezygnacji z funkcji członka zarządu MKK, będącej pod kontrola MPK Lublin, którego właścicielem jest miasto.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe