Piątek, 22.03.2019

Rusza Pielgrzymka na Jasną Górę

  • 2.08.2018, 11:17
  • Krzysztof Boguń
Rusza Pielgrzymka na Jasną Górę
Jutro w piątek, 3 sierpnia o godz. 10 z pl. Katedralnego wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

Uczestnicy przejdą ul. Królewską, ul. Krakowskim Przedmieściem włącznie z deptakiem, Al. Racławickimi, al Kraśnicką do gminy Konopnica.

Pielgrzymka, jak co roku zgromadziła wielu uczestników. Ich liczba w tym roku to ok. 3000 pątników. Mają do przejścia ponad  300 km. Jak zwykle będą śpiewane pieśni kościelne i religijne. O bezpieczeństwo zadbają specjalnie do tego wyznaczone osoby, które będą poruszać się zarówno lewą jak i prawą stroną jezdni, tak aby uczestnicy ruchu drogowego jak najmniej odczuwali niedogodności związane z maszerującymi w 10-min. odstępach i grupami. Gryp będzie 19 po ok. 150 osób w grupie.  W razie konieczności ruchem na trasie będzie kierować policja, która apeluje o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności.

źródło i zdjęcie : lublin.eu

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe