Piątek, 22.03.2019

Policja informuje. Lublin: Wpadli podczas odbierania pieniędzy

  • 27.07.2018, 13:36
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Lublin: Wpadli podczas odbierania pieniędzy
Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch 16-latków, którzy brali udział w oszustwach „na policjanta”. Starsze kobiety myślały, że biorą udział w policyjnej akcji i przekazywały swoje oszczędności. Podczas próby odbioru pieniędzy od kolejnej kobiety do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Kryminalni KWP oraz ich koledzy z KMP zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali ich i odzyskali oszczędności.

Jak informuje policja lubelska: " Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przy ul. Szpinalskiego. Tam oszuści umówili się ze starszą mieszkanką Lublina po odbiór pieniędzy. Kobieta uwierzyła, że bierze udział w policyjnej akcji. Oszust w rozmowie telefonicznej wmówił jej, że pieniądze są zagrożone, dlatego miała je przekazać dwóm  mężczyznom. Kiedy doszło do przekazania pieniędzy w kwocie 20 tysięcy złotych oraz biżuterii do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Kryminalni KWP oraz ich koledzy z KMP zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali ich i odzyskali oszczędności.

    Sprawcami okazali się  dwaj 16-latkowie - mieszkańcy Lublina. Policjanci ustalili, że jeden z nich ma na koncie jeszcze dwa takie przestępstwa. Odbierał pieniądze od dwóch kobiet. 4 lipca br. na osiedlu Czechów od 82-latki odebrał prawie 2500 złotych a dwa dni później od 83-latki na os. Kalinowszczyzna 10 000 zł. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2 500 zł.

     Z uwagi na wiek obaj sprawcy odpowiedzą przed sądem dla nieletnich."

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe