Poniedziałek, 25.03.2019

Policja informuje. Hrubieszów: Zgłosił kradzież auta za 120 tys. zł. Odpowie za fałszywe zawiadomienie

  • 13.07.2018, 10:27
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Hrubieszów: Zgłosił kradzież auta za 120 tys. zł. Odpowie za fałszywe zawiadomienie
Hrubieszowscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który zgłosił kradzież samochodu marki Infiniti. Jak się okazało mężczyzna miał pojazd w leasingu. Kiedy w aucie zepsuł się silnik wpadł na pomysł, że pożyczy od znajomego identyczne auto i przełoży do niego tablice rejestracyjne swojego pojazdu. Po kilku dniach oddał pożyczony samochód, a następnie zgłosił kradzież na policji.

Jak informuje lubelska policja: " Do komendy policji w Hrubieszowie zgłosił się 40-letni mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży pojazdu marki Infiniti na jego szkodę. Na miejsce pojechali policjanci. Mężczyzna twierdził, że auto skradziono mu w nocy z podjazdu przed jego domem.

Kiedy kryminalni zaczęli ustalać kolejne fakty dotyczące zgłoszenia okazało się, że kradzież nie miała miejsca, a samochód warty ponad 120 tys. zł. został ukryty przez właściciela na terenie gminy Uchanie.

Jak się okazało 40-latek miał pojazd w leasingu. Kiedy zepsuł się silnik, pomyślał, że wartość naprawy będzie za wysoka. Wpadł więc na pomysł, że pożyczy od znajomego identyczny pojazd. Przełożył tablice rejestracyjne ze swojego auta, aby nie wzbudzać podejrzeń. Po kilku dniach zgłosił na policji przestępstwo kradzieży swojego auta.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za składnie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie".

 

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe