Poniedziałek, 25.03.2019

Jak zostać programistą? *

  • 9.07.2018, 12:35
  • Krzysztof Boguń
Jak zostać programistą? *
Zawód programisty jest bardzo interesującą opcją dla osób, które chcą dobrze zarabiać. Wiele osób, które nie znalazły zatrudnienia w swojej branży, albo nie są zadowolone z obecnej pracy postanawia spróbować sił w programowaniu. Prawdą jest, że wejścia do zawodu nie blokuje brak kierunkowego wykształcenia, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie bez powodu zarobki w branży IT są odpowiednio wysokie. Programista mysi cechować się przede wszystkich umiejętnościami logicznego myślenia, analizowania i wnioskowania. Poza tym, zakres wiedzy do opanowania jest bardzo szeroki.

Bootcampy

Wiele osób chcących zostać programistami decyduje się na płatne bootcampy czyli stacjonarne kursy pod okiem profesjonalnych mentorów, które trwają od 3 do 6 miesięcy. Wiele firm poza samymi warsztatami, oferuje w pakiecie przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych i pomoc w znalezieniu pierwszej pracy. Trzeba jednak pamiętać, że cena bootcampów, w zależności od szkoły waha się w granicach 6-11tys. zł.

Kursy i szkolenia

Alternatywą dla bootcampów są kursy i szkolenia krótkoterminowe. Przykładem firmy, która proponuje kursy z zakresu web developingu jest: imperiumszkoleniowe.pl. Taki pakiet daje możliwość poznania nowych technologii webowych, jest przydatnym uzupełnieniem posiadanej wiedzy. Każdy kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu, który dokumentuje zdobyte umiejętności.

Tutoriale

Ogromną popularnością cieszą się również tutoriale i filmy instruktażowe na YouTube. Część zainteresowanych zawodem programisty decyduje się na samodzielną naukę i korzysta z dostępnych w Internecie źródeł wiedzy. Taki sposób kształcenia się jest jak najbardziej skuteczny, jeśli tylko mamy odpowiednią motywację i samodyscyplinę. Poza tym, w branży IT funkcjonuje ogromna społeczność programistów, która pomaga osobom początkującym, odpowiada na ich pytania i daje przydatne wskazówki. Na portalach społecznościowych działa wiele grup skierowanych do web developerów. Poza tym, ogromną wiedzę daje uczestnictwo w forach dyskusyjnych i grupach wsparcia. Programowania można się również uczyć poprzez zabawę. W Internecie dostępnych jest wiele gier, które pozwalają rozwijać umiejętności w konkretnym języku programowania. Dodatkowo, nie można zapominać o blogach, które są skarbnicą informacji zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych pracowników IT. Nie ważne jednak, z którego źródła wiedzy się korzysta. Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów niezbędna jest również samodzielna nauka i tworzenie własnych stron i aplikacji.

Do zostania programistą potrzeba wielkiego zapału, chęci i motywacji. Technologie webowe ciągle się zmieniają, a praca w IT to nieustanna nauka. Jeśli jednak czujesz, że kreatywne i logiczne myślenie, a także analizowanie i wnioskowanie są twoimi mocnymi stronami, może się okazać że doskonale sprawdzisz się jako programista.      

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Korn
Korn 17.07.2018, 21:19
Warto zostać programistą, bo pracy jest dużo, a i na zarobki narzekać nie można. Ofert pełno np. tu http://nofluffjobs.com/
junior
junior 14.11.2018, 04:46
Ofert jest dużo, ale trzeba mieć doświadczenie w branży, żeby się dostać do projektu

Pozostałe