Poniedziałek, 25.03.2019

Koncert "Drogi Wolności" dziś na Kalinie

  • 6.07.2018, 11:23
  • Krzysztof Boguń
Koncert "Drogi Wolności" dziś na Kalinie
Cykl koncertów dzielnicowych „Drogi wolności” przybliżają mieszkańcom rolę Lublina w procesach wolnościowych Polski. Leitmotiv wydarzeń to rola Lubelskiego Lipca ’80. Dzisiejsza odsłona rozpocznie się w wąwozie między Okrzei i Kleeberga dziś t.j. 06 lipca o g. 17.00

Jak czytamy na stronie lublin.eu: "Z tej okazji zapraszamy na sześć pikników rodzinnych połączonych z koncertami „Drogi Wolności” Lubelski Lipiec ’80 zorganizowanych w różnych częściach Lublina. 21 lipca odbędzie się plenerowy koncert na placu Zamkowym „Siła kobiet” z udziałem Kayah, Nosowkiej, Brodki i Pauliny Przybysz. Koncert będzie kwintesencją kobiecości, podczas którego artystki zaśpiewają swoje największe przeboje.

Po ogromnym sukcesie pikniku na Czechowie, w którym uczestniczyło około 2000 osób (poniżej relacja foto), mamy nadzieję, że mieszkańcy Kalinowszczyzny i okolic również nie zawiodą. Radosna zabawa dzieci na różnorodnych, kolorowych dmuchańcach, owacje i bisy po Koncercie Wolności, wspaniała atmosfera podczas projekcji filmowej – wszystko to świadczy o sukcesie przygotowanego programu i potrzebie dotarcia z kulturą bliżej mieszkańców, na dzielnice.

Program wydarzenia będzie taki sam dla każdej z dzielnic:

  • godz. 17:00 – piknik rodzinny: zabawy i animacje dla całych rodzin
  • godz. 19:00 – koncert specjalny „Drogi Wolności”: (w programie utwory, m.in.: Perfectu, Lady Pank, Lombardu, Czesława Niemena w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów z udziałem Tomasza Momota, „Fat Matthew” i „Jahdeck” (Chonabibe) )
  • godz. 20:30 – kino plenerowe – pokaz filmu Volta, reż. J. Machulski

Podczas pikniku zostanie zorganizowana strefa gastronomiczna dla dzieci i dorosłych. Tym razem specjalnie dla dzieci przygotowany zostanie basen! Będzie też można spróbować swoich sił podczas treningu pokazowego Kangoo Jumps oraz w specjalnej Strefie Wysokich Lotów. Niezwykłe konkursy przygotował Port Lotniczy Lublin i linie Small Planet: zniżkowe vouchery na bilety z Lublina do Burgas (Bułgaria).

Kolejne pikniki rodzinne i koncerty dzielnicowe „Drogi Wolności”:

  • 13 lipca – Kośminek – teren zielony przy Szkole Podstawowej 32, ul. Sulisławicka, ul. Tetmajera-Przerwy
  • 14 lipca – Felin – teren zielony przy Szkole Podstawowej 52
  • 15 lipca – Poręba – Park Jana Pawła II – scena
  • 20 lipca – LSM – wąwóz przy SP 22 "

źródło: lublin. eu

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe